in

Lekarka pokazała genialny trik na zakładanie maseczki. Dzięki temu lepiej chroni!

Pandemia koronawirusa wywróciła cały świat do góry nogami i sprawiła, że musimy dostosować się do licznych zmian. Każdy oczekuje powrotu do normalności, jednak póki co jeszcze przez długi czas będziemy musieli nosić maseczki ochronne. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest wiele osób, które mają dosyć ich noszenia. Zapewniają nam jednak bezpieczeństwo, a ono w tych czasach stało się zdecydowanie priorytetem.

Jak się okazuje, istnieje pewien trik, który sprawi, że maseczka będzie nas chronić jeszcze bardziej przed zakażeniem. Warto go znać i podzielić się nim ze swoimi bliskimi!

Co zrobić, żeby maseczka lepiej nas chroniła?

Maseczki ochronne mają rożne kroje i rozmiary i z pewnością nie w każdej będziemy się dobrze czuć. Ważne jest, aby maseczka przylegała do naszej twarzy. W ostatnim czasie do sieci trafił trik z jednorazową maseczką, który jest absolutnie genialny!

Dzięki temu prostemu sposobowi maseczka będzie lepiej dopasowana do naszej twarzy i szczelna z każdej strony, co zapewni nam lepszą ochronę. Eira Roos, fińska specjalistka z Lääkärikeskus Aava, pokazała na nagraniu, co musimy zrobić.

Instrukcja krok po kroku

  • Pierwszym krokiem jest umycie rąk i złożenie maseczki wzdłuż, na pół.
  • Później robimy supełki na gumkach, które zakładamy na uszy.
  • Rozkładamy maseczkę.
  • Otwory, które pojawią się na krawędziach, chowamy pod spodem maseczki.
  • Zakładamy maseczkę na twarz i cieszymy się z lepszej ochrony!
  • Podziel się tym trikiem z innymi!