FOT. FLICKR/Sander van der Wel
in

Zawsze powinieneś mieć w swoim domu butelkę Coca Coli – to może uratować Ci życie!

Gdy farmaceuta z Atlanty J.S. Pemberton, opracował w 1886 roku niezwykle orzeźwiający napój gazowany, firma Coca-Cola stała się jedną z najpopularniejszych marek na świecie. Dziś ten napój znajduje się dosłownie w każdym zakątku świata. Ale wraz z tą popularnością, napój był również podstawą do wielu plotek na przestrzeni lat. Niektóre pogłoski były błędne, ale przynajmniej kilka z nich zostało udowodnionych. Podobnie jak ta, która mówi, że Cola może być używana do gaszenia pożarów i ratowania życia.

Ugaszenie ognia coca-colą?

Może to brzmieć dosyć dziwnie, ale zanim zabrniemy w to dalej, pamiętajmy, że najlepszym rozwiązaniem do walki z ogniem jest gaśnica. Jednak wypadki zdarzają się często, a najczęściej wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy. Wyobraź sobie, że jesteś gdzieś, gdzie nie ma gaśnicy a nawet wody, aby ugasić ogień. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co byś zrobił w takiej sytuacji?

Warto zawsze mieć Plan B – a całkiem dobry plan B to – Coca-Cola!
Chwyć butelkę Coli i odkręć korek. Następnie przykryj otwór kciukiem, potrząśnij butelką i skieruj ją ku ogniu.

Pewnie myślisz sobie, że to jakieś bzdury. Ale to naprawdę działa, zobacz tylko jak ten strażak na poniższym filmiku demonstruje tę metodę.
Zawsze warto mieć kilka butelek Coca-Coli w domu, nawet jeśli jej nie pijesz – pamiętaj tylko, że pierwszą linią obrony jest gaśnica. Podziel się tym szalonym trikiem z przyjaciółmi!