fot. tiktok/@the_ear_nurse
in

Przyłóż plastikowe kubki do uszu. Efekt sprawi, że już zawsze będziesz tak robić

Podczas lotu samolotem wiele osób doświadcza problemów związanych z zatkaniem i bólem uszu. Wynika to z nagłych zmian ciśnienia atmosferycznego. Czy jest na to jakiś sposób?

Oryginalny trik zdradziła pielęgniarka z Wielkiej Brytanii specjalizująca się w chorobach uszu. Kobieta robi obecnie furorę na platformie TikTok, gdzie zdobyła już prawie 84 tysiące obserwatorów. Nagranie z trikiem zyskało już ponad 850 tysięcy wyświetleń.

Bolące i zatkane uszy podczas lotu

Zatkane i bolące uszy podczas lotu mogą być bardzo nieprzyjemne i wpłynąć na komfort podróży. Mogą również utrudnić koncentrację i prowadzić do bólu głowy. Niemniej jednak, istnieją sposoby, aby złagodzić te dolegliwości i uczynić lot bardziej komfortowym.

Niezwykle oryginalne sposoby ma pielęgniarka z Wielkiej Brytanii. Według niej można pozbyć się problemu dzięki zastosowaniu kubków plastikowych i ręczników papierowych.

„Ból ucha podczas lotu jest do bani. Pokażę ci prosty trik. Poproś stewardesę o dwa plastikowe kubki z gorącymi ręcznikami papierowymi. Zaufaj mi, będą dokładnie wiedzieć, o co prosisz” – wyjaśnia kobieta.

I dodaje:

„Wszystko ma związek z ciśnieniem. Kiedy samolot gwałtownie wznosi się lub opada, ciśnienie zmienia się tak szybko, że trąbka Eustachiusza często nie nadąża”.

Pielęgniarka tłumaczy, że założenie kubeczków z ręcznikami na uszy może pomóc w stworzeniu hermetycznego uszczelnienia i w ustabilizowaniu ciśnienia w uchu. Ta prosta metoda może być szczególnie skuteczna dla osób, które mają wrażliwe uszy.

@the_ear_nurse #Airplaneearache sucks! #Earache in general sucks… My last version of this hack went viral but it was really nice to put it into practise & show you all in real time. It just makes it make sense. I did get some funny looks filming this though! 🤣 This is an #airhostest #flightattendant trick of the trade. Thanks to the lovely lady from #ryanair that new exactly what i was asking for when i asked for cups & hot paper towels. She even came back to ask me how i felt & if it worked 😊 Turns out we taught the lad she was working with somthing new 👌🏼 He had never witnessed this trick before. Maybe we ahve armed him with some earache fighting tools to help future sufferers 🙌🏼 It also works for #earache in general. #earacheremedy #earachehack #flying #flightpain #ryanair #traveltiktok #travelhack #parenthack ♬ original sound – The Ear Nurse

Metoda pielęgniarki zdobyła popularność na platformie społecznościowej, a wiele osób chwali się jej skutecznością w łagodzeniu bólu i zatkanych uszu podczas lotu. Metoda ta jest łatwa do zastosowania i nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi lub umiejętności, co czyni ją idealną dla każdego, kto chce uczynić swój lot bardziej komfortowym.

„To absolutnie działa” – piszą internauci.