fot. freepik.com
in

Kleszcze unikają tego zapachu jak ognia. Ten prosty trik uchroni Cię przed ukąszeniem

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy z nas wolałby, aby kleszcze zniknęły z powierzchni ziemi. Te małe żyjątka są postrachem każdego i mogą przyczynić się do spustoszenia naszego organizmu. W ciepłe dni szansa na to, że się na nie natkniemy, jest ogromna, dlatego warto wiedzieć, jak można uniknąć ukąszenia. Jak się okazuje, sposobów nie brakuje. Ten wspaniały trik powinien poznać każdy!

Sposób na kleszcze


Jeśli zamierzamy wybrać się na spacer do lasu, musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć się przed ukąszeniem przez kleszcza. To bardzo ważne, ponieważ skutki ukąszenia mogą być opłakane. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z jakimi groźnymi chorobami można mieć do czynienia.

W sklepach znajdziemy mnóstwo specyfików zapewniających ochronę, ale niestety zazwyczaj zawierają one DEET – składnik, który może powodować alergię. Są jednak domowe, skuteczne sposoby, z których warto skorzystać.

Jak się okazuje, kleszcze mają czuły węch i silnie reagują na zapach naszego potu. Odstrasza je jednak zapach olejku z geranium. Jak go przygotować?

Wystarczy 20 ml wódki lub octu jabłkowego, 20 ml wody i 30 kropelek olejku geraniowego. Mieszamy ze sobą te składniki i przelewamy do buteleczki zawierającej atomizer. Pryskamy się tak przygotowanym preparatem przed wyjściem na spacer. Warto jednak pamiętać, że u niektórych osób może on podrażnić nieco skórę.

Jeśli wolisz miksturę z olejem, przygotuj 50 ml oleju roślinnego (rzepakowego, lnianego, słonecznikowego lub innego) i wymieszaj z 5-10 kroplami olejku geraniowego. Tak powstały preparat wsmaruj w swoje ciało przed wyjściem na spacer.

Podziel się tą wspaniałą metodą z innymi!