in

To pierwsze dziecko z tą chorobą, które nie zmarło od razu po urodzeniu. Zobacz jak dziś sobie radzi.

Nikt nie wierzył, że Tres Johnson przeżyje. Urodził się bowiem z niezwykle dziwnym i rzadkim schorzeniem. Jest jedyną osobą, która przeżyła już 13 lat pomimo swojej choroby.

KONIECZNIE ZOBACZ JEGO ZDJĘCIE UMIESZCZONE PONIŻEJ

Brandy i Joshua Johnson z Missouri (USA), czekając na narodziny trzeciego dziecka, dowiedzieli się, że może nie przeżyć. Już przed porodem wiedzieli, że syn będzie miał „podwójną” twarz, nie mieli pojęcia jednak, co się zdarzy.

Dziecko urodziło się z dwiema twarzami na jednej głowie. Jest to niespotykana wada genetyczna, nosząca nazwę duplikacja twarzowo-czaszkowa. Ucisk na mózg spowodował ograniczone zdolności
poznawania świata przez chłopca.

Rodzice pragnęli, by Tres zaznał normalnego dzieciństwa. Nie wszyscy byli zwolennikami, ze względu na dyskusyjną formę leczenia, jaką zaczęli stosować Brandy i Joshua.

Poza dotychczasowym cierpieniem, chłopiec cierpiał na padaczkę – miewał do 400 ataków dziennie! Zaczęto więc stosować terapię marihuaną, co okazało się zbawienne. Liczba ataków zmniejszyła się znacznie, było ich 40 na dzień. Choć lekarze powątpiewali, Tres jest szczęśliwym 13-latkiem, który nie ma problemu z komunikacją z rodziną.


Matka dziecka pragnie wyłącznie tego, by jej syn czuł się kochany. Nie zwraca uwagi na pełne nienawiści spojrzenia i krytykę. Najważniejszy jest uśmiech chłopca.

PAMIĘTAJMY, BY NIE SPRAWIAĆ BÓLU DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI I OKAZYWAĆ EMPATIĘ!