in ,

Internetowe wyzwanie ratunkiem dla naszej planety? Te zdjęcia szokują i motywują do działania.

Istnieje wiele wyzwań w Internecie, od absurdalnych po wręcz niebezpieczne. Ale to wyzwanie jest szczególnie korzystne – wyzwanie #trashtag. Powstało, aby zachęcić ludzi do sprzątania śmieci na ich terenie. To niezwykle ważne dla naszej planety!

1. Plaża w lepszym stanie

Początkowo ta plaża była piękna. Fale ściągnęły śmieci na brzeg, przez co niemożliwym staje się nawet spacer. Po oczyszczeniu znów jest nieskazitelny. Ludzie nie muszą już się martwić, że wejdą na odłamki szkła, kawałki plastiku lub inne śmieci.

2. Praca warta zachodu

To sprzątanie zajęło kilka dni. Miejsce, które kiedyś było pełne śmieci, jest teraz pięknym trawiastym wzgórzem. Wymagało to wiele wysiłku, ale teraz jego naturalne piękno powróciło. I cała ta praca była zdecydowanie warta zachodu.

3. Wysiłki społeczności… na całym świecie!

Ta społeczność w Meksyku dokonała wspaniałej rzeczy. Oczyścili z tych szlaków niewiarygodną ilość śmieci. Co za niesamowity wysiłek, który zostawia lekcję dla wszystkich: ciężko pracuj, by zdziałać coś pięknego!

4. Wyzwanie dotarło do Indii!

Ci studenci z Indii zebrali się, aby zrobić coś dla swojej planety. Wygląda na to, że są dumni z tych dwóch gigantycznych worków na śmieci, które wypełnili, i absolutnie powinni być z tego dumni. Bez względu na to, ile worków na śmieci wypełnisz, robisz coś dobrego.

5. Dziesiątki toreb

Ten kolosalny kosz zgromadził ogromną liczbę worków na śmieci! Tutaj nie ma zdjęcia, ale sądząc po ilości zebranych śmieci, plaża musiała zostać zniszczona. Teraz jest to miejsce, gdzie ludzie mogą cieszyć się piaskiem i słońcem bez obaw!

6. To oczyszczanie Nepalu zostało udostępnione na Instagramie


Może to niewielki kawałek ziemi, ale został całkowicie zaśmiecony. Wygląda na to, że to była ciężka praca. Ci, którzy oczyścili ten teren powinni być dumni.

7. Pomyśl o zwierzętach

Teraz ten koń może cieszyć się czystą ścieżką nad jeziorem zamiast śmietnika.

8. To jest niesamowite

Wygląda to jak zwykły chodnik poza miastem, ale kiedyś był pokryty śmieciami. Ten człowiek zrobił ogromną robotę w zaledwie godzinę pracy.

9. Ogromny wysiłek z ogromną nagrodą

Ta plaża w Bombaju była całkowicie pokryta śmieciami. Dzięki 500 ochotnikom, oczyszczono plażę z pięciu milionów kg śmieci.

10. Wysiłek, który się opłacił

11. Nigdy nie jesteś za stary, żeby pomóc

Ten obraz 70-letniej ciotki, która wyszła na ulice Bronxu, by posprzątać.

12. USA

Ten młody człowiek postanowił posprzątać rzekę Potomac w Waszyngtonie, zbierając co najmniej osiem worków śmieci.

13. Powrót do naturalnego piękna

Ci młodzi ludzie sprawili, że droga stała się przyjemnym, zacienionym miejscem, w którym można cieszyć się słońcem i wodą, jednocześnie zachowując bezpieczeństwo przed niebezpiecznymi odpadami.

14. W grupie siła
 

 
Ludzie spotykają się, aby ciężko pracować i uczynić swoje miasta bezpieczniejszym, piękniejszym miejscem.
 
15. Młodzi ludzie pomagają
 

 
Te dzieciaki posprzątały plażę na Florydzie, udowadniając, że młodzi ludzie także mogą i chcą pomagać.
 
16. Wyzwanie dotarło do wszystkich zakątków globu
 

 
Ci licealiści z Norwegii zebrali się, aby zmierzyć się z plażą pełną śmieci i zgromadzili aż 12 400 kg. Zajęło im to tydzień. To wysiłek 40 uczniów.
 
17. Nie chodzi tylko o plaże
 

 
18. Nawet wakacje mogą być pretekstem do czyszczenia planety
 

 
19. Walka w Afryce Południowej
 

 
Wyzwanie #trashtag dotarło nawet do Afryki Południowej, gdzie niektórzy ochotnicy sami podjęli się oczyszczenia tego trawnika ze śmieci.
 
20. Trochę czasu wolnego… na sprzątanie
 

 
To obraz pustyni w Kalifornii, kiedy ktoś zauważył śmieci na zboczu góry. Tak więc, jak każdy dobry człowiek, postanowił go posprzątać.
 
21. O krok dalej
 

 
Ci ludzie poszli nawet o krok dalej. Nie tylko wzięli na siebie oczyszczenie swojej ulicy, ale także posadzili piękne kwiaty.
 
22. Spójrz na te wszystkie worki na śmieci!
 

 
Ta grupa ochotników zajęła się ogromną ilością śmieci.
 
23. Zbieranie śmieci do ponownego wykorzystania
 

 
Równie piękne jak sprzątanie śmieci, jest wykorzystanie tego, co zebrano do recyklingu. Ta grupa rosyjskich wolontariuszy wysłała 75 procent swojego sprzątania (ponad 220 worków śmieci) do recyklingu.
 
24. Wyzwanie dla planety
 

 

 
Czyszczenie śmieci to doskonały sposób na nudę i jednocześnie coś, co sprawia, że nasza Ziemia staje się ponownie przepięknym i czystym miejscem!
 
Podziel się tym postem ze znajomymi i bliskimi – zachęć ich do pomagania swojej planecie!