fot. facebook/ILoveSłubice.pl na granicy PL/DE
in

45-latek próbował wyciągnąć ubrania z kontenera PCK. Mężczyzna nie żyje.

W województwie lubuskim doszło do okropnej tragedii. 45-letni mężczyzna zginął podczas próby wyjęcia ubrań z kontenera PCK. Mężczyzna stanął na plastikowej skrzyni, która się przewróciła, a klapa kontenera spadła na niego, przecinając tętnicę.

45-latek chciał wyciągnąć ubrania

Z relacji rzecznika policji wynika, że mężczyzna doznał złamania nadgarstka i uległ wykrwawieniu. Tragedia miała miejsce około godziny 6 rano w niedzielę.

„Żeby ułatwić sobie dostęp, 45-latek podstawił plastikową skrzynkę. Skrzynka w pewnym momencie wysunęła się spod nóg, a mężczyzna zaczepił się ręką o kontener. W tym samym momencie spadła ciężka klapa kontenera, która przygniotła rękę, złamała nadgarstek i przecięła tętnicę. Mężczyznę znalazł przypadkowy przechodzień i zawiadomił służby. Niestety mężczyzna w wyniku obrażeń zmarł” — przekazał oficer prasowy KPP Słubice Ewa Murmyło.

Mężczyzna był ojcem 15-letniego chłopca i utrzymywał się z prac o charakterze dorywczym. Z powodu trudnej sytuacji finansowej, mężczyzna był zmuszony korzystać z pomocy gminy, która zapewniła mu mieszkanie. Po śmierci ojca chłopiec pozostaje u swojej mamy.

Niestety, takie tragedie nie są rzadkością – trzy lata temu doszło do podobnej sytuacji w Słupsku, gdzie mężczyzna udusił się w kontenerze PCK.

„Przypominamy, że pojemniki na odzież służą do jej pozostawiania, a nie samodzielnego wyjmowania ubrań, w takiej sytuacji bezpieczny i funkcjonalny pojemnik może stanowić zagrożenie” – ostrzegła Paulina Grzesiowska-Nowak, dyrektor lubuskiego oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.