fot. tiktok/courtneyjones5252
in

Przez trądzik chciała zniknąć. Teraz jest gwiazdą TikToka

Courtney Jones od lat zmaga się z dotkliwym problemem trądziku różowatego. Komentarze i spojrzenia ludzi sprawiały, że wolała unikać wyjść z domu. Ale w pewnym momencie postanowiła zmierzyć się z problemem i opowiedzieć o nim światu. Teraz jest niezwykle rozpoznawalną postacią na TikToku.

Gwiazda TikToka mówi wprost o trądziku

Rzadko mówi się o tym, jak trudne jest życie z problemem skórnym. Dla Courtney, która przez wiele lat w ukryciu walczyła z ciężką postacią trądziku, każdy dzień był wyzwaniem. Tysiące krzywdzących słów sprawiły, że zatraciła wiarę w siebie.

Od wyśmiewanej uczennicy do internetowej ikony

Już w wieku 15 lat pierwsze symptomy trądziku dały o sobie znać. Od kolegów z klasy słyszała sugestie, by używać mocniejszych kosmetyków, czy częściej myć twarz. Takie uwagi sprawiały, że dziewczyna chciała zniknąć.

Jednak w pewnym momencie zrozumiała, że może użyć swojej historii do pomocy innym. Założyła konto na TikToku, by edukować i wspierać tych, którzy przeżywają podobne piekło. Dziś obserwuje ją tam niemal milion osób.

„Kiedy założyłam tam profil, poznałam wiele osób, które przechodziły przez dokładnie to samo, co ja. Czułam, że nie jestem sama – wyjaśniła 21-latka.

Wsparcie społeczności w każdym komentarzu

Nie da się ukryć, że dla Courtney najważniejsze jest wsparcie jej obserwujących. Komentarze pod jej postami pełne są słów uznania i podziękowań. „Twoja historia daje mi siłę”, „Dzięki Tobie zrozumiałam, że jestem piękna” – to tylko niektóre z nich.

Courtney stała się symbolem walki z trudnościami i przeciwnościami losu. Pokazała, że mimo wszystko można się podnieść i stać się inspiracją dla innych. Aktualnie gwiazda TikToka zaczyna swoją przygodę z terapią izotretynoiną. Wszystko wskazuje na to, że może przynieść ona pozytywne rezultaty.

@courtneyjones5252 #acnefighter #acnepositivity #texturedskin #acnepositive #realskin #positivity #acne #acneproneskin ♬ original sound – IZZIERODGERS