in

Trąba powietrzna szalała nad polskim morzem. Porwała budynki z turystami w środku – jest nagranie!

Trąby powietrzne są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do wielu zniszczeń. Niektórzy w jej wyniku tracą swoje domy, a wszystko to dzieje się w niemalże kilku sekundach. Sceny jak z filmu grozy przeżyli mieszkańcy nadmorskiej miejscowości.

Czegoś takiego nikt się nie spodziewał

Przez Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie) przeszła trąba powietrzna, która zmiotła z powierzchni ziemi osiem holenderskich domków z ludźmi w środku.

„Sześć osób zostało poszkodowanych, z czego pięć trafiło do szpitala” – informuje w rozmowie z Faktem rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Wszystko to miało miejsce w piątek koło godziny 18 na polu kampingowym przy ulicy Targowej w Ustroniu Morskim. Żaden z turystów nie spodziewał się czegoś takiego – z pewnością będą to wspominać do końca życia.

Wśród poszkodowanych jest także dziecko. Z pomocą szybko przybyli strażacy i karetki pogotowia.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z licznymi gwałtownymi burzami, które powodują wiele szkód. W województwie zachodniopomorskim doszło do 36 zdarzeń, w wyniku których zostały powalone drzewa, przede wszystkim w powiatach goleniowskim, gryfińskim i kamieńskim. Ucierpiały także powiaty: świdwiński i kołobrzeski.

Źródło: Fakt24, PAP