in

Była pewna, że jest w ciąży ale 7 testów wyszło negatywnie. Wtedy lekarze odkryli okrutną prawdę.

Louise miała 25 lat, kiedy zaczęła odczuwać silny ból w dolnej części brzucha. Gdy zauważyła dziwne krwawienie między miesiączkami, jej mąż zachęcił ją, aby poszła do lekarza.

Dla pewności Louise przed wizytą zrobiła test ciążowy, ale wynik był negatywny. U lekarza poprosiła o kolejne badanie. Znów negatywne.

Ale objawy tylko pogorszyły się. Ból pleców, częste oddawanie moczu, utrata apetytu. Louise zrobiła kolejny test ciążowy, który również wyszedł negatywnie. Lekarze byli zdezorientowani. Nadal przeprowadzali testy ciążowe dla Louise, próbując dowiedzieć się, co powodowało u niej takie objawy.

W końcu lekarze zmusili Louise do przeprowadzenia łącznie około 7 testów ciążowych…

Dopiero badanie ultrasonograficzne wszystko ujawniło. Louise miała nowotwór drugiego stopnia, potworniak dojrzały – rzadki typ torbieli jajnika, który rozprzestrzenił się na cały jej żołądek i uciskał narządy wewnętrzne.

Te rzadkie komórki nowotworowe są zwykle diagnozowane u młodych dziewcząt i kobiet po dwudziestce, Louis była jednak jedną na milion, która zachorowała na ten rodzaj nowotworu w tym wieku. Guz rozprzestrzenił się tak drastycznie, że lekarze mieli problemy z jego usunięciem.

Całe szczęście 4-godzinna procedura została określona jako sukces i nie wpłynęła na jej płodność.

 
Profesor Haney Gabra, dyrektor oddziału raka jajników, mówi: „Objawy obrzęku lub powstawania grudek żołądka można pomylić z ciążą, ale może to być również nowotwór lub wiele innych rzeczy. Podróż Louise dostarcza nam potężnej lekcji, kobiety muszą być czujne, gdy tylko poczują, że coś jest nie tak. Profesor ma nadzieję, że następny test ciążowy kobiety będzie pozytywny.”
 
Ta historia może pomóc uratować życie i jest czymś, o czym wszystkie kobiety powinny usłyszeć – podziel się nią ze znajomymi na Facebooku!