in

Tomasz Sekielski zrzucił ponad 70 kg. W sieci krąży jego nowe zdjęcie, fani nie mogą go rozpoznać

Tomasz Sekielski przeszedł bardzo trudną walkę z otyłością. Jeszcze rok temu jego waga wynosiła 185 kilogramów. Wtedy dziennikarz uznał, że pora coś z tym zrobić. Przeszedł niesamowitą metamorfozę, która sprawia, że jego fani przecierają oczy ze zdumienia – schudł ponad 70 kilogramów!

Wielomiesięczna praca przyniosła zamierzony efekt. Tomasz Sekielski dzięki diecie i regularnym treningom jest teraz nie do poznania. Dziennikarz jest zmotywowany i wcale nie zamierza kończyć swojej drogi ku lepszemu samopoczuciu. Usunięcie części żołądka, dieta i aktywność fizyczna sprawiły, że jest dzisiaj innym człowiekiem. Zdjęcia, które pojawiły się w sieci, zszokują każdego.

70 kilogramów mniej

Popularny dziennikarz od lat cierpiał z powodu otyłości, a jego najwierniejsi fani z pewnością pamiętają, jak wyglądał kiedyś – dziś Tomasz Sekielski nie przypomina tamtego krągłego mężczyzny z bujnym zarostem.

Gwiazdor nie raz próbował schudnąć, ale bezskutecznie. W końcu w 2019 roku uznał, że jego waga może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie i uznał, że właśnie to go zmotywuje do zrzucenia 70 kilogramów. Poddał się operacji bariatrycznej, czyli operacji zmniejszenia żołądka.

„6 sierpnia 2019 roku to data, która zmieniła moje życie. Przeprowadzono wtedy operację usunięcia mi czterech piątych żołądka” – wyznał Tomasz Sekielski w rozmowie z Magdą Mołek w programie „W moim stylu” na YouTube.

Tomasz Sekielski pracował na swój sukces z pomocą dietetyka i trenera. Dieta i regularny wysiłek fizyczny okazały się być kluczem do upragnionego efektu.

Dziennikarz postanowił zaapelować do wszystkich o to, aby nie robili sobie żartów z osób otyłych, ponieważ otyłość to choroba jak każda inna i ciężko z nią walczyć.

„Przede wszystkim chciałbym, żeby ludzie, którzy nie mają takiego problemu jak otyłość olbrzymia, zaczęli inaczej patrzeć na tych z nadwagą, przestali o nich myśleć tylko i wyłącznie epitetami i żeby nie kojarzyli ich jako leniwych” – wyznał Tomasz Sekielski.

„Otyłość jest chorobą, która może mieć tło psychiczne lub genetyczne. Przyczyny są rozmaite. Stygmatyzowanie chorych wcale im nie pomaga w walce o swoje życie. Jest wręcz przeciwnie. Te osoby się zamykają, uciekają przed kontaktem z innymi, wizytami na siłowniach czy klubach fitness. Wstydzą się z powodu społecznego piętna otyłości” – dodał.

Podziel się tą niesamowitą metamorfozą z innymi!

Źródło: Pomponik/NaTemat