in ,

To popularne urządzenie sprzyja zakażeniu koronawirusem. Lepiej go unikać!

Badacze z całego świata cały czas próbują dociec, z czym tak naprawdę mamy do czynienia – koronawirus nadal pozostaje w wielu kwestiach zagadką. Niektóre badania prowadzą do szokujących wniosków. Okazuje się, że pewne popularne urządzenie może sprzyjać zakażeniu. Dla naszego dobra lepiej będzie go unikać.

Urządzenie, które sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Cały świat próbuje znaleźć szczepionkę, która pomogłaby w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa, jednak niektóre badania ekspertów prowadzą ostatecznie do niespodziewanych wniosków.

Eksperci z chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom przeprowadzili badanie, które może potwierdzić coraz częściej braną pod uwagę teorię – duży wpływ na koronawirusa może mieć znane wszystkim urządzenie, pojawiające się w wielu miejscach.

O jakim urządzeniu mowa? O klimatyzatorze! Podejrzewa się, że to właśnie on jest przyczyną zakażenia koronawirusem dziewięciu osób, które odwiedziły restaurację w chińskim mieście Kanton. Jak to możliwe?

Klimatyzator a koronawirus


Na Wirtualnej Polsce możemy znaleźć informacje o badaczach, którzy twierdzą, że klimatyzatory sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa – wydmuchują zimne powietrze, co pomaga w przenoszeniu się bakterii na duże odległości. Osoba zakażona koronawirusem, która kichnęła, dzięki klimatyzatorowi rozsiała bakterie po innych stolikach.
 
Badacze ostrzegają, że koronawirus szybciej rozprzestrzenia się w pomieszczeniach, które nie są regularnie wietrzone.
 
Na wszelki wypadek, powinniśmy unikać klimatyzatorów i wentylatorów. Lepiej będzie, jeśli po prostu wywietrzymy pomieszczenie.
 
Podziel się tą ważną radą z innymi!

źródło: Wirtualna Polska, miniaturka: Unsplash Tedward Quinn