fot. Policja.pl
in

To policjanci znaleźli w domu 52-latka. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia

We Wrocławiu, dolnośląscy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który nielegalnie posiadał i sprzedawał broń. Zabezpieczono 184 sztuki broni różnego typu, w tym karabiny maszynowe i działka lotnicze, a także amunicję i proch strzelniczy.

Kolekcjoner nielegalnej broni

W ramach postępowania przygotowawczego nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy, policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z ekspertami z Laboratorium Kryminalistycznego, przystąpili do działania. Po uzyskaniu informacji o mężczyźnie posiadającym nielegalną broń i amunicję, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, który jest mieszkańcem województwa lubelskiego.

Podejrzany, zaskoczony widokiem wrocławskich kryminalnych na swojej posesji, jest oskarżony o posiadanie broni i amunicji bez wymaganej licencji, a także o jej dystrybucję.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie przekazany do prokuratury i sądu w Legnicy. Zebrane przez policję dowody pozwoliły na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Zgodnie z Kodeksem Karnym, podejrzany teraz może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie trwają śledztwa mające na celu ustalenie źródła pochodzenia zabezpieczonej broni i amunicji. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w związku z tym przypadkiem. Działania te pokazują determinację policji w walce z nielegalnym posiadaniem i handlem bronią.

Źródło: Policja.pl