in

Nawet najstarsi górale nie widzieli jeszcze takich rzeczy. „Najdłuższa kolejka w historii”

Nie ma wątpliwości co do tego, że Tatry są jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych Polaków. Co roku gromadzą się tam prawdziwe tłumy, jednak tegoroczne wakacje pokazały, że widok nadal może zdumieć nawet tamtejszych mieszkańców. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Kolejka do busów jadących w stronę Morskiego oka miała aż kilkaset metrów. Zdjęcia, które pojawiły się w sieci, zdumiały wszystkich internautów. Możemy na nich zobaczyć ludzi stojących przed dworcem autobusowym w Zakopanem.

Prawdziwe oblężenie

Od 2 sierpnia w Tatrzańskim Parku Narodowym obowiązuje zasada mówiąca, że na parking na Łysej Polanie i Palenicy Białczańskiej można dostać się tylko z e-biletem. Jak się jednak okazuje, miejsc nie ma nawet na dobę przed planowanym przybyciem. Jak poinformował Tygodnik Podhalański, przez to coraz bardziej rozchwytywane stają się busy jadące w kierunku Morskiego Oka.

Na Facebooku lokalnego tygodnika i na profilu Nie tylko Zakopane możemy znaleźć zdjęcie, które mówi samo za siebie.

“Największa w historii kolejka do busów do Morskiego Oka” – przekazał portal 24tp.pl.

Kolejki i przepełnione parkingi oznaczają tylko jedno – na szlakach są prawdziwe tłumy. E-bilet na parking jest możliwy do zakupienia na stronie tpn.pl w cenie 35 zł. Władze ostrzegają jednak, że trzeba się pospieszyć – lepiej kupić go co najmniej dzień wcześniej.

„E-bilety są próbą rozwiązania problemu kolejek, korków i związanych z tym frustracji. Mają zapewnić względny komfort w czasach gwałtownie rosnącego ruchu turystycznego” – wytłumaczył nowe zasady Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Źródło: Tygodnik Podhalański