in

Już od poniedziałku w Biedronce testy na COVID-19. Cena mocno zaskoczy Polaków.

W sieci sklepów Biedronka już w poniedziałek mają pojawić się testy na obecność koronawirusa. Do tej pory żaden market w naszym kraju nie oferował takiego wyrobu medycznego.

Test, który będzie można kupić w Biedronce wyprodukowało szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab, a jego dokładność to ponad 98 procent. Będziemy mogli wykonać go w swoich domach. Jego cena zaskoczy wielu Polaków.

Sprawdzone testy na COVID-19 w Biedronce

Już w najbliższy poniedziałek 15 marca w sklepach sieci Biedronka będziemy mogli znaleźć testy na obecność koronawirusa. Jest to szwajcarski wyrób medyczny Primacovid, który będzie kosztował 49,99 złotych. Okazuje się, że wykonanie testu w domu będzie tańsze niż skorzystanie z usług laboratorium.

Primacovid to test serologiczny, co oznacza, że pozwala on wykryć, czy u danej osoby wytworzyły się przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi. Zrobienie takiego testu nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Wynik będzie możliwy do odczytania już po 10 minutach. Do wykonania testu będziemy potrzebowali jedynie małej próbki krwi.

Primacovid to całkowicie bezpieczny wyrób renomowanej firmy szwajcarskiej PRIMA Lab, która posiada wymagane certyfikaty zgodne z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016. Sam test również dostał certyfikat CE. Dokładność testu to 98,3 procent.

„Misją Biedronki od początku istnienia jest umożliwianie kupującym dostępu do towarów, które są dla nich ważne i to zawsze w niskich cenach. Dotyczy ona nie tylko produktów spożywczych, ale i takich, które pozwolą na zaspokojenie ważnych potrzeb psychologicznych i zwiększenie bezpieczeństwa. Do nich należy z pewnością test Primacovid. Wprowadzamy go na rynek jako pierwsza sieć handlowa w Polsce, także dlatego, że jako lider rynku jest to część naszej odpowiedzialności społecznej” – przekazał Piotr Konopko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Zasady zakupu testu

Producent testu apeluje o to, aby każdy, kto otrzymał pozytywny wynik, skontaktował się natychmiast z lekarzem i pokazał produkt. Warto także skontaktować się z medykami w chwili, gdy test wyszedł negatywny, a mimo to mamy objawy świadczące o COVID-19.

Każdy klient Biedronki może jednorazowo zakupić maksymalnie 3 sztuki testu. Nie ma wątpliwości co do tego, że ze względu na coraz gorszą sytuację epidemiologiczną, testy te będą cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: Biuro Prasowe sieci Biedronka