in

Obowiązkowe testy analne na COVID-19 dla obcokrajowców? To już pewne, znamy szczegóły.

Właśnie wyszło na jaw, że w Chinach obowiązuje już nakaz wykonywania analnego testu na COVID-19 dla każdego obcokrajowca, który przekroczy chińską granicę. To już pewne – każdy powinien o tym wiedzieć! Dlaczego testy analne lepiej wykrywają koronawirusa?

Internauci nie kryją zdumienia. Znamy szczegóły.

Analne testy na COVID-19

Temat analnych testów na koronawirusa pojawił się w Chinach już w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy jednak nikt nie traktował sprawy poważnie i niewiele wskazywało na to, by pomysł ten wcielono w życie. Dziś to już jednak fakt.

Testy analne są obowiązkowe dla wszystkich obcokrajowców, którzy przekraczają granicę. Jak informuje The Times UK, według chińskiego rządu takie testy są o wiele dokładniejsze.

Li Tongzeng, lekarz, który na co dzień zajmuje się chorobami układu oddechowego, podkreśla, że ślady wirusa w kale utrzymują się dłużej niż w nosie czy też w gardle, dlatego to metoda, na którą warto było się zdecydować.

Rzecznik chińskiego MSZ, Wang Wenbin, uważa, że decyzja rządu jest jak najbardziej słuszna i przypomina, że cały czas uczymy się o koronawirusie i nadal nie wiemy o nim wszystkiego.

„[Testy analne na COVID-19 – przyp.red.] są zgodne ze zmianami w sytuacji epidemii, a także z odpowiednimi przepisami ustawowymi i wykonawczymi” – stwierdził.

Wszystko zostało potwierdzone niedługo po tym, jak Japonia zwróciła się do Chin z prośbą o to, aby nie wykonywali takich testów z uwagi na duże obciążenie psychiczne obywateli.

„Niektórzy Japończycy zgłosili do naszej ambasady w Chinach, że zostali poddani testom wymazowym z odbytu, co spowodowało wielki ból psychiczny” – poinformował Katsunobu Kato, główny sekretarz gabinetu Japonii podczas konferencji prasowej.

Poza tym w związku z nowymi wymogami dotyczącymi podróży na lotniskach w Pekinie i Szanghaju, podróżni będą mieli do czynienia z tzw. węzłami testowymi.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl