in

Energiczny pies próbował zdać test na psa przewodnika – Oblał go najzabawniej jak tylko potrafił.

Nie każdy ma predyspozycje do zostania sławnym muzykiem czy aktorem, choćby nie wiem jak się starał, nie wyjdzie mu to. Tak samo nie każdy pies może zostać psem przewodnikiem. Poniższy film stał się popularny w sieci właśnie z tego powodu.

Chodzi o psa o imieniu Ryker, który próbuje zostać certyfikowanym psem przewodnikiem. Przeszedł przez klasę Double H Canine Training Academy w Louisville, Kentucky. Jako słodki Owczarek Niemiecki naprawdę chciał dbać o swoich trenerów, ale z drugiej strony, też bardzo chciałby poganiać za piłką tenisową.

Zwierzęta muszą być idealnie wyszkolone, bo przecież będą pracowały z ludźmi z niepełnosprawnością fizyczną, intelektualną lub emocjonalną. Film, który właśnie zobaczysz, jest zabawny, ale uświadamia nas też jak intensywny trening takie psy muszą przejść.

Na początku Ryker próbuje prowadzić pusty wózek inwalidzki, ale to zupełnie mu nie wychodzi, chwyta go i przewraca. Później próbuje prowadzić faceta z chodzikiem, ale kiedy zauważa, że do jego nóżek przybite są piłki tenisowe, dosłownie rzuca się na nie i go porywa. Spojrzenie otaczających go psów mówi wszystko za siebie.

Możemy sobie tylko wyobrazić scenę, kiedy Ryker próbuje zająć się kimś na wózku inwalidzkim, wystarczy, że ktoś rzuciłby piłkę, ten uroczy psiak porwałby właściciela razem ze sobą z prędkością światła. Każdy pies ma swój cel. Celem Rykera niestety nie jest bycie psem przewodnikiem.
 
Na szczęście Ryker ma wiele do zaoferowania. Jest absolutnie uroczy, uwielbia zabawę i jest kochającym towarzyszem. Mamy nadzieję, że znajdzie kogoś, kto zaopiekuje się nim do końca życia.

Zobaczcie go na poniższym filmik: