in , , ,

Test na koronawirusa można zrobić prywatnie. Ile czeka się na wynik i jaki jest koszt? Znamy odpowiedź!

Każdego dnia w szpitalach wykonywana jest ogromna ilość testów na koronawirusa. Wielu ludzi obawia się, że jest zarażonych, a miejsc w placówkach publicznych powoli zaczyna brakować.

Okazuje się jednak, że test będzie można wykonać prywatnie. Jak długo czeka się na wynik i ile to kosztuje? Mamy odpowiedź!

Test na koronawirusa prywatnie?

Badania będzie można przeprowadzić bez względu na wiek. Każdy może wykonać test na koronawirusa. Jest on rekomnedowany przez WHO, w 100% bezpieczny i wiarygodny.

W wielu szpitalach brakuje podstawowych rzeczy, a pacjenci czekają na SORze, nie mając pewności, czy zostaną przyjęci.

Firma GeneMe z Gdańska i Fundacja na Rzecz Perspektyw Cel postanowiły, że wesprą szpitale – odtąd będzie można wykonywać testy prywatnie. Testy przeprowadzane będą dzięki metodzie RT-real time PCR.

Dzięki temu będzie można wykonywać prywatnie nawet od 600 do 1000 testów na dzień! To naprawdę wspaniała wiadomość.

,,Kontaktowaliśmy się z Ministerstwem Zdrowia, zgłaszając swoją gotowość przyłączenia się do walki z koronawirusem. Aktualnie trwają jeszcze uzgodnienia. Ponieważ ilość zachorowań wciąż rośnie, postanowiliśmy zaoferować testy wszystkim zainteresowanym […]” – informuje Aleksandra Miedzianowska z firmy GeneMe, jak cytuje portal wiadomosci.wp.pl.

Test na koronawirusa – cena

Koszt wykonania testu na koronawirusa prywatnie wynosić będzie 500 złotych, ale kwota ta zostanie w całości przekazana na akcję KontraKoronawirus. Na czym polegać ma ta akcja? Wspiera ona osoby, które najbardziej ucierpiały w wyniku epidemii. Wynika stąd, że robiąc test prywatnie, pomożemy innym!
 
Na wynik testu będzie trzeba czekać 48 godzin od pobrania próbki.
 
Każdego dnia liczba osób zarażonych w Polsce rośnie. Mamy nadzieję, że dzięki takim krokom naprzód uda się w końcu pokonać pandemię!
 
Podziel się tą wspaniałą informacją ze swoimi bliskimi!

Źródło: o2.pl