in

Postanowił sprawdzić, co znajduje się w środku testu ciążowego – Takiego widoku się nie spodziewał!

Mężczyzna zastanawiał się, co tak naprawdę jest w środku testu ciążowego. Słyszał pewne plotki, jednak postanowił przekonać się na własnej skórze i rozebrać urządzenie. Nie spodziewał się, że znajdzie coś takiego. Wszystko to udokumentował i wrzucił do sieci. Niektórzy internauci są w naprawdę wielkim szoku – nic dziwnego!

Test ciążowy to proste urządzenie, które możemy kupić niemal w każdej aptece czy drogerii. To pierwszy krok, który pozwoli nam ustalić czy to ciąża, czy może jednak nie. Czy myśleliście kiedyś nad tym, co znajduje się w środku takiego testu ciążowego? Prawda zwala z nóg.

Z czego składa się test ciążowy?

Jak najbardziej wiarygodny wynik wymaga od producentów tego, żeby urządzenie było cały czas polepszane. Dziś test ciążowy wygląda inaczej niż przed laty i z pewnością za parę lat również będzie nieco inny. Pewien użytkownik posługujący się nickiem rolne postanowił, że sprawdzi, co znajduje się w środku najpopularniejszego w Stanach Zjednoczonych testu ciążowego (w Polsce kosztuje on około 30 złotych).

Kiedy zdjął plastikową powłokę, nie spodziewał się, że ujrzy coś takiego. Jego oczom ukazał się mały procesor, bateria, mały ekran LCD i pamięć RAM. Wydawałoby się, że tak małe urządzenie nie może być skomplikowane, a jednak. Test ciążowy pracuje na 8-bitowym mikrokontrolerze Holtek, który w zależności od konfiguracji baterii, taktuje 4 lub 8 MHz.

Jak informuje portal Interia, test ciążowy jest „prawdopodobnie szybszy od podstawowych I/O niż procesor obecny w oryginalnym komputerze IBM”. To po prostu niewiarygodne!

Źródło: Interia