fot. Anthony Macchio/Pixabay
in ,

Mężczyzna zrobił sobie test ciążowy dla żartu. Nie przypuszczał, że jego wynik uratuje mu życie!

Wszyscy wiemy, że mężczyźni unikają lekarzy jak ognia. Tym samym, nie robią podstawowych badań, które mogą wskazać, czy z organizmem wszystko jest w porządku. Niestety nie zdają sobie sprawy, że rutynowe badania mogą nawet uratować życie.

Jeden z użytkowników Reddita podzielił się swoją historią z innymi, aby przestrzec ich przed tym błędem.

„Nie jest to najmądrzejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem, ale sądziłem, że zrobienie sobie testu ciążowego może być zabawne. Wpadłem na ten pomysł, kiedy byłem sam w mieszkaniu mojej dziewczyny i znalazłem jeden test w jej łazience. Zrobiłem wszystko według instrukcji i… okazało się, że jestem w ciąży.”

 

Co oczywiste, nie mógł być naprawdę w ciąży, ale okazało się, że jego hormony nie funkcjonują prawidłowo. Mężczyzna zrobił zdjęcie pozytywnego testu i pokazał je w internecie. Jeden z użytkowników doradził mu, aby udał się do lekarza w celu zbadania jąder.

Całe szczęście, że zastosował się do rady przypadkowego internauty. Okazało się, że chłopak ma raka jądra, a jego wczesne wykrycie pozwoliło szybko zahamować jego rozwój.

Test ciążowy wykrywa hormon nazywany gonadotropiną kosmówkową, które normalnie produkują kobiety w ciąży, ale też, jak się okazuje, mężczyźni chorujący na raka jąder. Okazuje się, że zabawy pomysł zrobienia sobie testu ciążowego przez mężczyzn, może niekiedy uratować życie.