fot. conectus/123rf.com
in

„Prezent” dla emerytów na święta. Prezes ZUS podała terminy

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, który otrzymuje swoje świadczenia od ZUS 25. dnia każdego miesiąca, możesz być spokojny o swoje pieniądze na świąteczne zakupy. W grudniu otrzymasz je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Terminy wypłat od ZUS na święta

Według szefowej ZUS, Gertrudy Uścińskiej, świadczenia, które są doręczane przez listonoszy, trafią na pocztę 20 grudnia, a te, które są przekazywane na konto bankowe, trafią 22 grudnia.

„Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, aby emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia” – zapowiedziała prof. Gertruda Uscińska.

Osoby, którym termin wypłaty świadczenia przypada na 1 stycznia 2023 roku, także otrzymają swoje pieniądze do końca grudnia. 28 grudnia ZUS przekaże środki na pocztę, a 29 grudnia zrealizuje przelewy na rachunki bankowe.

„Coraz więcej osób otrzymuje świadczenie przelewem i nie musi czekać na wizytę listonosza” – dodała Pani prezes.

Pamiętaj, że około 77% seniorów nie posiada konta bankowego, dlatego ZUS zachęca do rozważenia bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów.

Źródło:PAP