in

Ślepy pies odzyskuje wzrok dzięki pomocy ludzi – jego reakcja oczarowała już 15 milionów osób na całym świecie.

Poznaj Duffy’ego, sympatycznego teriera irlandzkiego, który kiedyś był psem ratowniczym. Miał wiele zmagań ze swoim zdrowiem – zachorował na cukrzycę, a na dodatek stracił wzrok.

Cukrzyca Duffy’ego została ustabilizowana za pomocą różnych leków, ale Duffy niestety stracił wzrok. Nie mógł żyć tak jak inne psy, w świecie kolorów, a nie w ciemności. Duffy nie mógł też chodzić ani bawić się.

Jednak sytuacja uległa zmianie, gdy Duffy uzyskał kwalifikację do operacji okulistycznej, która mogłaby przywrócić mu zmysł wzroku. To była wspaniała wiadomość dla tego niegdyś wesołego psa. Rodzina Duffy’ego nie wahała się i natychmiast podpisała zgodę na zabieg chirurgiczny. Jego leczenie i operację przeprowadzono w Centrum Weterynaryjnym, które mieściło się w drodze do Malvern w Pensylwanii.

Za przywrócenie wzroku Duffy’ego odpowiada dwóch weterynarzy – doktor Kevin Kumrow, weterynarz, który uregulował stan cukrzycowy psa, aby przygotować go do operacji, a także doktor Brady Beale, który przeprowadzał operację wzroku. Poniższe wideo pokazuje, że Duffy został szczęśliwie zwolniony z oddziału chirurgii i zobaczył swoich właścicieli po raz pierwszy od kilku miesięcy! Koniecznie podziel się tą wspaniałą historią!