in

Ministerstwo Zdrowia podało kluczowe informacje. Wielu Polaków czekało od dawna, będą duże zmiany

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Każdy powinien się z nim zapoznać. Dla wielu Polaków będą to naprawdę istotne informacje, na które długo czekali. Czy możemy liczyć na większe zmiany w resorcie służby zdrowia? Szczegółów dowiemy się jeszcze do końca tego miesiąca.

Podczas konferencji prasowej ministerstwo zdrowia poruszyło kluczową kwestię – rozporządzenie wejdzie w życie pod koniec sierpnia i dzięki niemu będziemy mieli do czynienia z istotnymi zmianami w systemie opieki zdrowotnej.

Zmiany w teleporadach medycznych

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w czasie konferencji wypowiedział się na temat zmian i udoskonaleń, jakie wprowadzone zostaną w teleporadach.

„Przygotowane dokumenty obligują świadczeniodawców do organizacyjnego przygotowania placówek do płynnej realizacji świadczeń w ramach teleporad, a także zawierają praktyczne wskazówki dla personelu medycznego, jak bezpiecznie realizować teleporady w czasie epidemii” — tłumaczy dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, jak podaje bankier.pl.

Jakich udoskonaleń możemy się spodziewać?

Jak poinformował resort zdrowia, ulepszenia będą dotyczyły m.in. zapewnienia dostatecznie mocnej ochrony danych osobowych pacjentów w Internecie przed nieuprawnionym ich wykorzystaniem.

„Teleporady stały się ważnym narzędziem opieki nad pacjentami w tych trudnych czasach. Dostrzegliśmy wiele ich zalet i na pewno chcemy, aby pozostały w POZ jako jedna z form opieki. Jednak widzimy potrzebę standaryzacji, opisania zasad postępowania i wskazania, kiedy należy zachować szczególną ostrożność i zbadać pacjenta osobiście, aby eliminować błędy i poprawiać jakość udzielanych świadczeń” — przekazuje wiceszef resortu.

Dzięki nowym przepisom lekarze w sprawniejszy sposób będą uznawać, czy pacjenta kierować do realnej placówki, czy wystarczy teleporada.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: bankier.pl