in

Nagranie z polskiej wsi hitem sieci. W roli głównej ksiądz i ministranci, tego jeszcze nie było.

W ostatnim czasie do sieci trafiło bardzo nietypowe nagranie z udziałem księdza z parafii w Marwicach w województwie lubuskim. Jak wiemy, z powodu pandemii koronawirusa kolęda nie wygląda tak, jak było to do tej pory. Niewiarygodne, jakie rozwiązanie znalazł na to ksiądz wspólnie z ministrantami. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że jesteśmy zmuszeni szukać różnych sposobów na to, jak przestrzegać obostrzeń, a jednocześnie robić to, co robiliśmy dotychczas.

Ksiądz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwicach wpadł na bardzo niecodzienny pomysł, który szybko wcielił w życie razem z ministrantami. Zaczęli odwiedzać wiernych… na hulajnogach!

Nietypowa kolęda

W kwestii kolęd nie ma żadnej ogólnopolskiej decyzji. Poszczególne diecezje zdecydowały się podjąć różne kroki. Większość z nich po prostu odwołała wizyty duszpasterskie czy też przesunęła na inny termin. Niektóre parafie jednak postanowiły mimo wszystko, że kolęda się odbędzie, tylko w nieco innej formie.

Przykładowo, proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Marwicach wpadł na pomysł odwiedzania parafian na hulajnodze. Zrealizował to razem z ministrantami, którzy jadąc na hulajnodze, śpiewali kolędy. Nagranie z całego przedsięwzięcia zostało opublikowane w Internecie przez jednego z tamtejszych wiernych, Lubomira Fajfera i w momencie stało się prawdziwym hitem.

„A w Marwicach Kolęda w grudniu 2020 wygląda tak. Tradycji stało się zadość. Nasz Proboszcz to nasz Proboszcz!!!” – pisze Lubomir Fajfer na swoim koncie na Facebooku pod nagraniem, które opublikował.

Internauci nie mają wątpliwości co do tego, że pomysł księdza jest naprawdę fantastyczny. Należy zaznaczyć, że ksiądz nie wchodził do domów parafian i zachowywał wymagany dystans.

„Inicjatywa ta została bardzo dobrze przyjęta przez parafian. Hulajnoga jako środek transportu, pojawiła się w jednej z miejscowości filialnych, ze względu na duże odległości. Natomiast proboszcz powinien mieć założoną maseczkę lub przyłbicę i na to zwrócono mu uwagę” – zwraca uwagę rzecznik w rozmowie z portalem Gorzowianin.com.

Koniecznie obejrzyj nagranie poniżej!

Źródło: o2.pl