in

Bezdomna suka rodzi podczas gwałtownej burzy. To, co robią ratownicy, zostaje w pamięci na długo.

Bezdomna suka pit bull, którą później nazwano Tęcza, nigdy nie zbliżała się zbytnio do ludzi. Życie na ulicy nauczyło ją być ostrożną i nieufną, ale stało się coś, czego to inteligentne zwierzę nie było w stanie przewidzieć.

Dwie doby po narodzinach jej szczeniąt w Kalifornii rozpętała się straszna burza z wielkimi ulewami. Tęcza ukryła dzieci w krzakach, ale szanse na ich przeżycie były niewielkie. Pozostawało jedno: zaufać ludziom.

Żeby opisać jej nieufność, warto dodać, że miejscowi wielokrotnie próbowali ją nakarmić lub zabrać do schroniska. Ale pies zawsze uciekał. A kiedy wybuchła burza, ratownicy, którzy przybyli na pilne wezwanie, przez długi czas nie mogli dojść, gdzie ukrywała się ze szczeniętami. Znalezienie jej w nocy, w deszczu, w krzakach było naprawdę dużym wyzwaniem.

Jednak ostatecznie się udało. Teraz pozostawało zdobyć zaufanie Tęczy. Suka prawdopodobnie zdawała sobie sprawę z tego, że jest to w tym momencie konieczne, więc szybko dała się oswoić.

Ratownik ostrożnie brał szczeniaki i wyciągnął je z krzaków. Tęcza była czujna i każde swoje dziecko lizała po nosku. Jakby chciała mu powiedzieć, że wszystko będzie dobrze. Sama pozostała w legowisku i nie wiedziała do końca, gdzie są prowadzone jej dzieci.

Tęcza została na końcu wyciągnięta z krzaków i umieszczona w klatce. Deszcz nasilił się i nadszedł czas, aby znaleźć się w bezpiecznym schronieniu. Ludzie, psy, sprzęt – wszystko zmokło, a dodatkowo z powodu burzy wyłączyła się elektryczność, więc trzeba było osiedlić się w schronie i sprawdzić, czy wszystko dobrze z dziećmi, za pomocą latarek.
 

 

 
Rezultat akcji ratunkowej: zdrowa psia matka i osiem ładnych szczeniąt! Na cześć warunków, w jakich znaleziono szczenięta i mamę nazwano je: Grzmotem, Bryzą, Mgłą, Błyskiem, Błyskawicą, Burzą, Kroplą i Mżawką. Ich mamusia stała się Tęczą i szybko stała się najbardziej przyjaznym psem na świecie, który chyba chciał natychmiast zrekompensować wszystkie dni życia bez ludzkiej opieki.
 

 

 
Szczenięta dorastają i wkrótce będą gotowe do znalezienia nowych domów. Tęcza nie unika już ludzi i nie przeszkadza jej to, że jej dzieci również są pośród ludzi.
 
Obejrzyj tę niesamowitą akcję ratunkową i podziel się nią na Facebooku!