in

6-latek był ignorowany przez inne dzieci. Wtedy jego tata zrobił coś, co wstrząsnęło ich rodzicami.

Dla dziecka szczególnie ważna jest akceptacja ze strony środowiska. Jeśli nie czuje ono, że inni chcą się z nim bawić i rozmawiać – bardzo często zamyka się w sobie, a rodzice nie wiedzą, jaka jest tego przyczyna.

Czasem jednak mogą ją zauważyć…

Przykładem jest pewien ojciec, Shane Stephensen. Zauważył, że za każdym razem, gdy jakieś dziecko miało urodziny, jego syn Reilly nie był na nie zapraszany. Reilly miał autyzm – i to stanowiło przyczynę tego, że inne dzieci nie chciały z nim obcować.

Shane postanowił, że musi coś z tym zrobić. Nie chciał, żeby jego dziecko cierpiało przez to, na co nie ma wpływu. Nie zasługiwało na to. Napisał na Internecie do swoich znajomych pewną wiadomość, która szybko przyciągnęła uwagę ludzi.

Rodzice chłopca mówią, że mimo swojej choroby Reilly jest dojrzałym i szczęśliwym dzieckiem, ale nie rozumie, dlaczego nie ma kolegów i koleżanek, tak jak wszyscy.

„No więc, ta wiadomość rodziła się we mnie od jakiegoś czasu i w końcu muszę to z siebie wyrzucić. Zrobicie z nią, co chcecie, możecie ją wziąć do siebie albo po prostu zignorować. Mój syn, Reilly, cierpi na autyzm, a nie p****ony trąd. On ma 6 lat. Moi pseudo przyjaciele, posiadający własne zdrowe dzieci, organizują dziecięce przyjęcia urodzinowe. Mój sen nie dostał od was ani JEDNEGO zaproszenia, ani k**** jednego. Pomyślcie o tym, kiedy będziecie szli do p*******ego diabła. Nie macie pojęcia, co on czuje. Nie macie pojęcia, że to wasza wina.”
 
,,Wiadomość mojego męża, którą wysłał do swoich znajomych, chwyciła mnie za serce.”
 
— Life of Reilly (@life_of_reillys) November 4, 2017
 
Żona Shane’a napisała również na swoim Twitterze, widząc to, co opublikował jej mąż. Wiadomość zrozpaczonego ojca została udostępniona w sieci tysiące razy, tak, że trafiła ona do naprawdę wielu odbiorców. Zareagowali oni naprawdę pozytywnie. Wśród komentarzy pojawiły się komentarze tego typu:
 
„Syn może być dumny ze swojego taty” czy „To niesamowite, jak łatwo można odkryć i podzielić swoich znajomych na 1. Totalnych dupków 2. Przyjaciół na całe życie. Cenna wskazówka: dupki nie mają znaczenia.”
 
Psychika dziecka jest naprawdę krucha. To, co przeżywa w dzieciństwie, zostaje na całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby jego dzieciństwo było szczęśliwe i przepełnione kochającymi go ludźmi.
 
Udostępnij ten post, aby uświadomiło to sobie jak najwięcej osób!