fot. instagram/tomfletcher
in ,

Tata zdradził genialną metodę, jak zachęcić dzieci do mycia rąk. Teraz każdy go naśladuje!

W czasach kwarantanny warto bawić się z dziećmi i nauczać je, jak dbać o higienę.

To niezwykle ważne, aby każdy stosował się do zaleceń. Niektórzy rodzice radzą sobie z tym zadaniem doskonale – śmiało można brać z nich przykład!

Pewien tata zdecydował, że pokaże swoim dzieciom, co to znaczy higiena. Tom Fletcher, bo o nim mowa, z zawodu jest muzykiem, a wszystkie jego koncerty zostały odwołane z powodu pandemii. Jednak on się nie załamał. Wykorzystał swoją kreatywność do tego, aby nauczać swoje pociechy.

Tata potrzebował stolika, aby wykonać eksperyment. Do zwykłego talerza nalał trochę wody, dodał pieprzu i mydła. Jedna z jego pociech włożyła palec do wody, stwierdzając, że woda jest brudna. Po tym stwierdzeniu tata użył mydła, a efekt zaskoczył wszystkich.

Trójka jego dzieci nie mogła uwierzyć w to, co się stało.

Woda stanowiła symbol bakterii, a mydło miało być przyjacielem dzieci i radzić sobie z zarazkami. Eksperyment spełnił swoje zadanie! Teraz dzieci myją ręce i nie trzeba im o tym przypominać.

Pomysłowy tata opublikował nagranie, na którym wykonuje eksperyment ze swoimi dziećmi. Film został już obejrzany prawie milion razy!

Wszyscy rodzice są zachwyceni tym eksperymentem. Co o nim sądzicie? Wykonacie go ze swoimi dziećmi? Podzielcie się tym pomysłem ze swoimi znajomymi!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez TomFletcher (@tomfletcher)