in

Wszyscy znają kultową tapetę Windows XP, ale teraz stało się jasne, skąd pochodzi ten krajobraz

Według statystyk około jedna siódma światowej populacji widziała tapetę systemu Windows XP dostarczaną z podstawową konfiguracją systemu operacyjnego. Jednak niewiele z tych osób myślało o pochodzeniu tych niesamowitych zdjęć, które uwielbialiśmy ustawiać na pulpicie naszego komputera lub laptopa.

Jedno z najsłynniejszych zdjęć o nazwie „Serenity” zostało wykonane przez fotografa Charlesa O’Riera. Wielu uważało, że zdjęcie zostało zrobione gdzieś w Irlandii – kraju słynącym z zielonych przestrzeni, ale tak nie jest. Ujęcie wykonano w amerykańskim stanie Kalifornia.

Dopiero niedawno autor zdjęcia powiedział, że ten obraz nigdy nie został poddany cyfrowej obróbce w żadnym edytorze. To właśnie to miejsce, ale brakuje na nim zieleni, ponieważ zostało zrobione w innym sezonie.

Fotograf pracował dla słynnego czasopisma naukowego National Geographic, a także fotografował różne magazyny poświęcone produkcji wina. W rzeczywistości ta słynna fotografia przedstawia winnice. Mężczyzna zrobił także zdjęcia do archiwum zdjęć o nazwie Corbis, które kiedyś kupił założyciel Microsoftu, Bill Gates.

Pewnego dnia podczas wywiadu O’Rier przyznał:
„Pochlebia mi to, że ludzie codziennie oglądają to zdjęcie.” – fotograf nie podejrzewał, że to ujęcie zyska taką sławę.

Fotograf zdradził również, że ma już 76 lat. Odpowiednio rozumie, ile odtworzył jego obraz dla Microsoftu.
„Jako twórca najsłynniejszego ujęcia w historii cieszę się z całej sławy, jaką mi przyniosło” – powiedział O’Rier.

Po 21 latach organizacja Lufthansy poprosiła fotografa o zrobienie szeregu zdjęć, które zostaną wykorzystane do różnych smartfonów. Jednocześnie zdjęcia powinny były zostać wykonane na podstawie jego słynnej fotografii. Projekt, któremu kierował O’Rier, nazywał się „New Sides of America”, ponieważ wszystkie zdjęcia zostały uchwycone wyłącznie w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Główną cechą tych zdjęć jest to, że zostały zrobione w bardzo trudno dostępnych miejscach, których wiele osób nie będzie mogło odwiedzić, ale dzięki fotografowi można spojrzeć na te unikalne widoki. Autor zdjęć jest pewien, że zdjęcia te staną się nie mniej znane niż „Serenity”. Prezentujemy trzy zdjęcia wykonane przez Charlesa. Oszałamiający szczyt górski Maroon Bells, położony w stanie Kolorado.

Cudowny kanion, który zapiera dech w piersiach. Nazywa się Picabu i znajduje się w Utah.

I tutaj ludzie naprawdę wpadają niezwykle rzadko. To miejsce nazywa się Biała Kieszeń, a jego lokalizacja to Arizona.

Można śmiało powiedzieć, że wynik pracy fotografa jest po prostu niesamowity. Warto zauważyć, że O’Rier wykonał swoje słynne zdjęcie bez drogiego sprzętu. To po raz kolejny dowodzi, że człowiek potrzebuje tylko talentu do sukcesu.