in

Uczniowie wykonują układ choreograficzny do klasyku filmowego – Ich niezwykłe ruchy zaskakują cały świat!

Ta historia jest swoistego rodzaju podróżą w czasie. W 1939 roku Victor Fleming wyreżyserował pierwszy film muzyczny, który szybko stał się klasyka gatunku.

Mowa tu oczywiście o „Czarnoksiężniku z krainy Oz”. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że owy twór do dziś inspiruje wielu młodych artystów, który z głównego pomysłu czerpią pełnymi garściami.
Jego główna piosenka „Over the Rainbow” jest rozpoznawalna niemalże wśród każdego pokolenia. Tchórzliwy Lew, Strach na Wróble czy Blaszany Drwal to postacie stanowiące ikonę krainy baśni… Pod koniec września tego roku, pewni licealiści z Walden Grove High School w Sahuarita, w stanie Arizona wykonali występ, który z pewnością zaskoczył i zachwycił niejednego człowieka.

Pierwsze minuty występu to delikatność piosenki „Over the Rainbow”, która jednak szybko zamienia się w prawdziwy show. Dynamizm i akcja sprawiają, że trudno oderwać wzrok. Najpopularniejsze postacie z filmu wykonują wspaniały taniec przepełniony pasją i miłością – zarówno do klasyki gatunku, jak i samej muzyki. Co ciekawsze, występ został uwieczniony na filmiku, który błyskawicznie trafił na Youtube’a, a tym samym udostępniono go blisko 2 miliony razy!
 
Ale co tu dużo opowiadać, obejrzyjcie sami, jak wielkie dzieło stworzyła grupka, zaprzyjaźnionych licealistów.