in

Lekarze dawali jej córeczce 5% szansy na przeżycie. 12 lat później dowodzi jak bardzo się mylili.

Ciąża jest ekscytującym czasem, ale może być również stresująca w zależności od zdrowia matki i jej dziecka.

Tammy miała toczeń. Przeszła już poronienie, a lekarze niepokoili się o zdrowie jej córki. Ta historia łamie serce.

Po ultrasonografii w 15 tygodniu lekarze zauważyli, że dziecko nie rośnie normalnie. Tammy stanęła przed wyborem: czy rodzić tak małe dziecko czy starać się donosić ciążę wysokiego ryzyka do 27 tygodnia. Szanse na przeżycie dziecka w przypadku drugiej opcji były poniżej 5%, chociaż były lepsze, niż zerowe szanse z opcji pierwszej. Dla Tammy wybór był więc oczywisty, mimo, że ryzykowała własnym życiem.

Ponieważ dziecko było w tak kruchym stanie, donoszenie go do 27 tygodnia okazało się niebezpiecznym wyzwaniem. Lekarze codziennie monitorowali stan mamy i dziecka.

„Pamiętam jak każdego dnia siedząc w samochodzie, zanim weszliśmy do kliniki brałam głęboki oddech i przygotowywałam się na to, że dzisiaj nie będzie tętna”.
 

Jednak każdego dnia badanie potwierdzało bicie małego, walecznego serca dziecka Tammy. Kiedy Tammy dotarła do tego krytycznego 27-tygodnia lekarze nie zwlekali ani chwili dłużej. Większym ryzykiem było pozostawienie dziecka w łonie. Na szczęście Tammy i Zoe wyszły z tego żywe, nawet jeśli Zoe urodziła się ważąc tylko niewiarygodne 285 gramów.
 
Lekarzom nadal daleko było do optymizmu biorąc pod uwagę delikatny stan maleństwa.
 

 
12 lat później Tammy i Zoe gościły w programie Oprah Winfrey Show. Mała Zoe jest teraz zdrową i aktywną 12-letnią dziewczynką, która opowiadała o swoim życiu własnymi słowami.
 
Historia Zoe naprawdę dowodzi, że cuda są możliwe. Statystyki są bezlitosne, a jednak duch ludzki jest bardziej odporny, niż moglibyśmy sądzić – zwłaszcza wobec bezmiernej miłości matki.
 
Obejrzyj film, aby usłyszeć niesamowitą historię Zoe.