in

Tak bawią się amerykańscy żołnierze w Polsce. „Staje się to bardzo uciążliwe”

Lato zbliża się wielkimi krokami, a razem z nim coraz większa chęć zabawy i korzystania z życia. W tym okresie mamy także niestety do czynienia z różnymi niebezpieczeństwami.

Do szokującej sytuacji doszło w Powidzu w woj. wielkopolskim. Stacjonują tam amerykańscy żołnierze. Mieszkańcy nie mogli uwierzyć własnym oczom w to, co się stało podczas jednej z ostatnich imprez.

Oburzające zachowanie Amerykanów

W 2016 roku podjęta została decyzja o tym, by zbudować w Europie zdolność tzw. Army Prepositioned Stock (APS). Jeszcze w tym samym roku rozpoczęło się magazynowanie uzbrojenia w Belgii, Niemczech czy też Holandii.

Jedna z takich baz powstała także w Powidzu w Polsce. Mieszkańcom od początku nie podobało się jednak zachowanie Amerykanów. Mieli oni powodować problemy z drogami i kanalizacją, a także wycinać lasy.

W ostatnim czasie problemem okazały się także imprezy organizowane przez amerykańskich żołnierzy. Jedna z mieszkanek Powidza podzieliła się z internautami nagraniem, na którym możemy zobaczyć, jak mężczyźni blokują drogę i zachowują się agresywnie. Jedna z osób biorących udział w imprezie nie była zadowolona, że dochodzi do ich filmowania.

„Do takich scen regularnie dochodzi w Powidzu. Praktycznie za każdym razem, jak przyjeżdża kolejna grupa żołnierzy. Staje się to bardzo uciążliwe” – przekazała portalowi „slupca.pl” mieszkanka Powidza.

Źródło: slupca.pl, o2.pl