Źródło: Facebook/Lasy Państwowe fot. D. Dziektarz
in ,

Widziałeś takie tajemnicze symbole w śniegu? Mogą oznaczać tylko jedno

Leśnicy Lasów Państwowych zwrócili uwagę na niezwykłe symbole, które pojawiają się w niektórych lasach pokrytych śniegiem. Co one oznaczają?

Tajemnicze wzory w śniegu

Są to zdumiewające, skomplikowane wzory, które ukazują się w wyniku rosnących temperatur.

– Tworzą je różne, często skomplikowane wzory. Półkola, rozwidlenia, proste i falujące linie, tylko pozornie nie mają jednak żadnego znaczenia – informują leśnicy.

Wzory te stanowią niezwykłe dzieło sztuki, kreowane przez malutkie ssaki, które ryją w śniegu w poszukiwaniu pożywienia.

„Zima nie zima, jakoś żyć trzeba, a kto nie hibernuje ten musi sobie jakoś radzić z przemieszczaniem w miejscami grubej pokrywie śnieżnej.” – wyjaśniają leśnicy.

Niemniej jednak, leśnicy zachęcają do śledzenia życia tych drobnych stworzeń i dokonywania własnych odkryć. Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda i niezwykłe doświadczenie!

„Skorzystajmy z niepowtarzalnej okazji, by choć w przybliżeniu zobaczyć, jak pod ziemią żyją te drobne zwierzęta. Wybierzmy się na spacer, popatrzmy pod nogi – bywa, że sieć tuneli odsłaniana przez odwilż może przyprawić o gęsią skórkę tych, którzy piszczą na widok gryzoni” – zachęcają leśnicy.

Czy takie niecodzienne odkrycia nie dodają nam jeszcze większej fascynacji lasami i naszym środowiskiem naturalnym? Warto odkrywać ich tajemnice!