in

Para znalazła pudełko śniadaniowe z 1951 roku za ścianą w domu. Jego zawartość ich totalnie zszokowała!

Mieszkając od kilku lat w domku z lat 40-tych, pewna amerykańska rodzina postanowiła go kapitalnie wyremontować.

Zaczęli od piwnicy – konieczne było całkowite usunięcie nad nią stropu.

Podczas rozbiórki rodzina dostrzegła między belkami stropu coś nadzwyczajnego. Było to zakurzone, zielone pudełko śniadaniowe.

Bardzo gruba warstwa kurzu sugerowała, że leżało tam przez naprawdę długi czas. Rodzina nie mogła przestać rozmyślać, co może być w nim ukryte i bez wahania odważyła się go otworzyć. Delikatnie pociągnęli więc za sznurowadło.

Pudełko zawierało kilka opakowań owiniętych w papier do pieczenia, co wzbudziło jeszcze bardziej rodzinną wyobraźnię.

Pod paczkami znajdowała się żółta gazeta z 25 marca 1951 roku. Najprawdopodobniej ten tajemniczy skarb leżał tu, ukryty i nietknięty przez tyle lat.

Podczas otwierania pierwszego opakowania, ciche podejrzenia rodziny się potwierdziły: ktoś gromadził w nim gotówkę – 20 dolarówki.

Ale kolejne opakowanie jeszcze bardziej podkręciło emocje. Tym razem właściciele znaleźli 50 dolarówki… Ale największe wrażenie wywołało ostatnie opakowanie. Znajdowały się tam 100 dolarówki! Po podliczeniu wszystkich banknotów, uzbierała się kwota aż 23 000 dolarów!

Banknoty pochodziły z lat 1928-1934. Para chciała być w porządku i zatrudniła prawnika. Jak się okazało, pierwszym właścicielem domu była starsza kobieta, która zmarła kilka dekad temu. Rodzina może więc świętować nieoczekiwany zastrzyk gotówki – prawdziwi z nich szczęściarze!

Źródło i Fotografie: imgur