fot. twitter/@mcleantessa
in

Wynajęła dom i znalazła tajemniczą dźwignię. Kiedy za nią pociągnęła, jej oczom ukazał się kuriozalny widok

W starych budynkach często można znaleźć przeróżne dziwaczne niespodzianki. Mieszkanka San Francisco wynajęła dom zbudowany w XX wieku i dostrzegła na ścianie dziwną dźwignię na piętrze – nie miała pojęcia do czego może służyć. Mimo swojego wieku mechanizm działa jak szwajcarski zegarek i jest nie lada gratką dla leniwych. Właściciele tego domu dokładnie wiedzieli, jak zaoszczędzić sobie dodatkowej pracy.

Tessa McLean wprowadziła się do domu zbudowanego w ubiegłym wieku i zwróciła uwagę na jeden szczegół. U szczytu schodów prowadzących na piętro, w ścianie jest wbudowana dźwignia. Kobieta postanowiła sprawdzić, po co została umieszczona właśnie w tym miejscu.

 

Tajemnicza dźwignia

Amerykanka pociągnęła a dźwignię, a jej oczom ukazał się kuriozalny widok. Drzwi frontowe otworzyły się.

Pełne wideo przedstawiające, jak dokładnie działa ten mechanizm, możecie obejrzeć poniżej – Tessa zamieściła to na swoim twitterze.

 

Takie dźwignie często można znaleźć w domach zbudowanych w latach 1880-1930. Rodziny, których nie było stać na służbę, tworzyły te mechanizmy w jednym celu: aby otworzyć drzwi bez schodzenia na parter. Wygodne – nie trzeba biegać po schodach.