in

Znalazł dziurę w ogródku i założył się w sieci, że włoży w nią palec. To był jego największy błąd w życiu.

Każdy z nas wie od dziecka, że nieznajomym się nie otwiera oraz, że nie wolno pchać paluchów do gniazdka i w różne inne dziwne miejsca. Ale nie wszystkim udaje się zapanować nad ciekawością.

Ten facet odkrył dziwną, ciemną i pełną pajęczyn dziurę na swoim drugim podwórku. Zamieścił zdjęcie tej dziury i powiedział, że uzbiera wystarczająco dużo lajków, włoży tam swój palec.

Ludzie oczywiście również okazali się ciekawscy i podarowali mu tysiące lajków.

Po długim łyku whisky mężczyzna odważył się to zrobić. Jak się okazało, to był bardzo zły pomysł.

Dziura z pewnością należała do pająka i to nie byle jakiego – Atraksa, który jest uważany za najbardziej jadowitego pająka na świecie. Ten gatunek pająka występuje w australijskich stanach Queensland i Nowej Południowej Walii. Pajęczak kopie dziury w ziemi lub w ciemnych szczelinach. W jego jadzie znajduje się δ-heksatoksyna – substancja chemiczna, która może powodować ogromny ból i zaburzenia przepływu krwi.

Jeśli Atraks czuje, że jego teren jest zagrożony, nie waha się wbić kłów w intruza. Jego szczękoczułki są w stanie przebić nawet paznokieć człowieka. Ukąszenia atraksa spowodowały co najmniej 14 przypadków śmierci (7 u dzieci).

Dlatego włożenie palca w tę dziurkę było bardzo złym pomysłem. Ten facet jednak miał szczęście i udało mu się wyjść z tego głupiego pomysłu bez szwanku.

Obejrzyj wideo i poznaj małego drapieżnika:

Fotografie: Imgur