in

W USA niespodziewanie pojawił się tajemniczy otwór w ziemi i przez 40 minut buchał z niego ogień.

Świadkowie tej sceny byli zszokowani zjawiskiem, które dane im było obserwować.

W Midway, Baxter Country w stanie Arkansas w ziemi pojawiła się dziura i zaczął niespodziewanie buchać z niej, wysoki na 2 metry, płomień. Wszystko trwało 40 minut.

Zjawisko nie na żarty przeraziło okolicznych mieszkańców. I od razu pojawiło się mnóstwo spekulacji na temat wyjaśnienia przyczyn i charakteru tego, co tu właśnie zaszło.

Od razu pojawiły się wątki nadprzyrodzone, ale także jak najbardziej realne. Początkowo wiele osób sugerowało uderzenie meteorytu, które spowodowało dziurę i płomień, ale naukowcy wykluczyli tę teorię.

„Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem i mam nadzieję, że już tego nigdy nie zobaczę. Nie mam pojęcia co to było.” – powiedział Donald Tucker, szef miejscowej straży pożarnej

Niestety w trakcie buchania płomieni nie zrobiono żadnych zdjęć. Dopiero wypalona dziura została szeroko obfotografowana.
 
Świadkowie zgodnie relacjonują, że płomień był czerwono-pomarańczowy.
 
Dochodzenie badało sprawę pod różnymi kątami. Założono, że za otwór jest odpowiedzialne jakieś zwierzę, a płomień mogły wywołać złoża gazu, lub jakieś składowane zbiorniki z benzyną i propanem, ale po zbadaniu terenu żadna z teorii się nie potwierdziła.
 


 
Pobrano próbki gleby, by rozwikłać zagadkę.
 
Płomień buchał przed billboardem reklamującym chirurga w lokalnym centrum medycznym. Doktor Win Moore stwierdził, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo całe zamieszanie zagwarantowało mu darmową reklamę.
 
Wszyscy niecierpliwie czekają i liczą, że uda się odkryć tajemnicę płonącej dziury w ziemi.