Zdjęcie ilustracyjne freepik.com
in ,

Była przekonana, że ma zaparcia. Gdy spojrzała do toalety, nogi się pod nią ugięły

Nieprawdopodobna historia kobiety z Georgii, która nie wiedziała o swojej ciąży aż do momentu porodu, przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie. Marla McEntire, 34-letnia kobieta, urodziła zdrowego syna w łazience, myśląc, że cierpi na zaparcia.

Tajemnicza ciąża

Zjawisko to określane jest tajemniczą ciążą. Kobieta nie zdaje sobie sprawy, że jest w ciąży, aż do momentu porodu. Marla nie planowała posiadania dzieci i stosowała środki antykoncepcyjne. Wykonała także test ciążowy, który dał wynik negatywny, niemniej jednak, nieświadomie, nosiła dziecko pod swoim sercem.

Marla nie odczuwała żadnych typowych objawów ciąży, takich jak poranne mdłości czy ruchy dziecka. Dlatego poród, który nastąpił w jej łazience, był dla niej ogromnym zaskoczeniem. Mimo braku badań prenatalnych i opieki okołoporodowej, jej syn, Atlas, całe szczęście urodził się zupełnie zdrowy na początku lutego 2023 roku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marla McEntire (@marlamactastic)

Na miesiąc przed narodzinami dziecka, Marla doświadczała bólów w okolicy biodra oraz kłopotów żołądkowych. Skonsultowała się z lekarzem i kręgarzem, jednak żaden z nich nie wykrył żadnych nieprawidłowości. Lekarz uznał, że dyskomfort żołądkowy może być związany z wcześniej usuniętym pęcherzykiem żółciowym.

Pod koniec lutego, Marla planowała wyjazd na kilkudniowy festiwal muzyczny na Florydzie. Odczuła jednak przenikliwy ból, który przypisała zaparciom. Poprosiła więc ojca o zakup leków przeczyszczających. Podczas następnej wizyty w łazience doświadczyła szoku – w muszli klozetowej leżało jej dziecko.
„Atlas spojrzał na mnie, jak gdyby chciał powiedzieć: Zabierasz mnie stąd, mamusiu?”

Marla wraz z jej świeżo urodzonym synem zostali przetransportowani do szpitala, gdzie zdała sobie sprawę, że nie posiada żadnych rzeczy dla swojego maleństwa. Na szczęście, rodzina i przyjaciele natychmiast przybyli z pomocą, dostarczając niezbędne artykuły.

Marla wspomniała także, że nieoczekiwane przyjście na świat jej syna zdarzyło się zaledwie 30 minut przed urodzinami jej ojca. Dodatkowo, rodzina zorganizowała spóźnione przyjęcie na cześć dziecka (baby shower).

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marla McEntire (@marlamactastic)

Źródło:parenting.pl