in

Tablet wypalił dziurę w łóżku śpiącego dziecka. Rodzice ostrzegają wszystkich o niebezpieczeństwie!

W każdym domu znajdziemy chociażby jeden laptop, tablet i smartfon. Jednak te przydane i wręcz niezbędne urządzenia mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Daily Mail opisuje historie pewnej rodziny z Wielkiej Brytanii, która przeżyła horror. Ich 11-letni syn Callum odkąd dostał swój tablet, bardzo lubi z niego korzystać. Bawi się nim nawet przed snem.

Pewnej nocy przed zaśnięciem postanowił obejrzeć na tablecie film. Przez późną porę zasnął podczas seansu. Zapewne nie jest to nic strasznego i może zdarzyć się każdemu, ale tym razem stało się coś złego. Kiedy rodzice weszli rano do syna, znaleźli jego pokój cały wypełniony dymem.

Gdy Callum się obudził zauważył, że nie może podnieść tabletu, ponieważ przykleił się do łóżka. Dziecko przestraszone zawołało swoją mamę. Okazało się, że pod tabletem materac był nadpalony. To dlatego urządzenie wydawało się być przyklejone do łóżka. Dziura sięgała aż do sprężyn.

Rodzice wezwali od razu straż pożarną. Strażacy stwierdzili, że rodzina miała ogromne szczęście, że nie doszło do tragedii. Przez tablet, w płomieniach mogła zginąć cała rodzina.

Rodzice bronili się w mediach, że nie wiedzieli iż ich syn ogląda w nocy filmy na tablecie. W ich domu panuje zakaz używania urządzeń elektronicznych w nocy. Callum po kryjomu wziął tablet i podłączył go do ładowania.

Chłopiec dostał ważną lekcję w życiu i teraz wie, że nie wolno zostawiać urządzeń elektrycznych na łatwopalnych przedmiotach bez nadzoru. Co ważne, nie jest to jedyny znany przypadek, gdzie urządzenie elektryczne podłączone do ładowania wywołało pożar.
Udostępnij tę historię jako przestrogę dla innych!