fot. freepik.com
in

Czy wiesz do czego służą te dwie kreseczki na klawiszach F i J? To niezwykle pomocne!

W dzisiejszych czasach, wiele zawodów wymaga szybkiego pisania. Jest to powszechny wymóg, który kandydaci muszą mieć w jednym paluszku. A więc, jak można szybko i efektywnie pisać?

Kreseczki na klawiszach F i J

Zapewne każdy użytkownik komputera to już zauważył, ale nie zdawał sobie sprawy z tego, jakie to może być pomocne – te dwa małe wybrzuszenia na klawiszach F i J, mają bardzo ciekawą funkcję, z której korzysta niewiele osób…

Nie ważne, czy korzystacie z laptopa czy komputera stacjonarnego – każda klawiatura ma małe wybrzuszenia na klawiszach F i J. Te dwie małe kreseczki ułatwiają pisanie bez patrzenia na klawiaturę.

Ułóż palce wskazujące na F i J, a wtedy reszta palców „rozłoży się” na pozostałych klawiszach. Teraz nie musisz co chwilę zerkać na klawiaturę – pod palcami wyczujesz małe wybrzuszenia. Wypukłości na tych klawiszach zostały wymyślone całkiem niedawno, przez June E Botich w 2002 roku.

Draco flavus assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Aby pisać szybko, efektywnie i bez błędów (no i bez zerkania co chwilę na klawiaturę) należy ustawiać palce tak, jak na poniższym obrazku.

fot. Cy21, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons