in ,

Minister Zdrowia podał datę, na którą czekali wszyscy Polacy. Jeszcze tylko kilka dni

Minister zdrowia odpowiedział w końcu na pytania, które z pewnością zastanawiały większość Polaków.

Wiemy już, kiedy zostaną wycofane kolejne obostrzenia. Bardzo możliwe, że będą się z nich cieszyli tylko niektórzy.

Kiedy zostaną otwarte lokale usługowe?

,,A więc termin 18 maja jest cały czas jako ten termin przewidywany, a czy on się sprawdzi, to po weekendzie będziemy informowali. Chcielibyśmy, żeby – w reżimie sanitarnym oczywiście – gastronomię i ewentualnie usługi powoli odmrażać” – tłumaczył w sobotę Łukasz Szumowski.

Minister Zdrowia odniósł się również do wybuchu ognisk epidemii na Śląsku. Zostanie tam przekazana duża liczba testów na koronawirusa.

W związku z tym, że sytuacja wygląda różnie w różnych częściach kraju, niewykluczone, że obostrzenia będą znoszone w różnych terminach, w zależności od rozwoju pandemii koronawirusa.

Co z wakacjami?

Łukasz Szumowski twierdzi, że na razie nie możemy mówić czegoś pewnego o wakacjach. Wszystko rozstrzygnie się na przełomie czerwca i lipca – wtedy będzie można podejmować jakiekolwiek decyzje o wyjazdach wakacyjnych i koloniach.

Apeluje o to, żeby na razie wstrzymać się z większymi planami.

Kolejne znoszenie obostrzeń przyczyniłoby się również do otwarcia lokali gastronomicznych. Oczywiście, mowa o otwarciu przy zachowanym reżimie sanitarnym i przy obowiązku noszenia maseczek. Możliwe również, że do pracy będą mogli wrócić, np. fryzjerzy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło: Wirtualna Polska