in

Obostrzenia powrócą szybciej niż myślimy? Szumowski ma ważną wiadomość dla Polaków

Łukasz Szumowski w czasie ostatniej konferencji prasowej zaznaczył, że możemy mieć do czynienia z czarnym scenariuszem i musimy brać go pod uwagę. Pomimo tego, że cały czas są luzowane kolejne obostrzenia, nie jest pewne to, czy obowiązek ich przestrzegania jeszcze do nas nie powróci.

,,Cały czas wchodzi to w grę i jeśli będą odpowiednie sygnały, to będziemy się cofać” – mówi Minister Zdrowia, jak cytują fakty.interia.pl.

Obostrzenia będą luzowane i przywracane w zależności od tego, jak społeczeństwo podejdzie do sprawy. Jeśli wszyscy będą stosować się do zaleceń, czarny scenariusz może nigdy nie nastąpić. Jednak jeśli Polacy nie będą przestrzegać przepisów, bardzo możliwe, że pandemia koronawirusa jeszcze przez długi czas będzie decydować o naszym życiu codziennym.

Minister Zdrowia ostrzega

Od 20 kwietnia wchodzi w życie III etap odmrażania gospodarki, z którym wiążą się liczne luzowania obostrzeń. Pewne obowiązki nadal jednak będą ciążyć na Polakach i niewywiązywanie się z nich może się naprawdę źle skończyć.

Minister Zdrowia podkreśla, że jeśli zbagatelizujemy pozostałe obostrzenia, może dojść do czegoś co sprawi, że szybko zrobimy dwa kroki w tył.

,,Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zachowywali odpowiedzialnie” – podkreśla Łukasz Szumowski.

Możliwe przywrócenie obostrzeń

Szumowski w czasie konferencji prasowej podał przykład Korei Południowej, w której obostrzenia musiały zostać przywrócone. Wszystko za sprawą zachowania obywateli, którzy nie podchodzili poważnie do tych przepisów, które nadal obowiązywały.

Musimy pamiętać, że jeśli zlekceważymy obostrzenia, które pozostały, szybko możemy cofnąć się do początkowego etapu.

Podziel się tą ważną informacją, aby uświadomić innych, że to od nas samych zależy, co dalej będzie!

Źródło: fakty.interia.pl, Miniaturka: Facebook/Kancelaria Premiera