in

Szumowski musiał przerwać urlop – sytuacja w Polsce jest dramatyczna.

Łukasz Szumowski nie sądził, że jadąc na urlop, jego plany tak diametralnie ulegną zmianie. Nie mógł jednak podjąć innej decyzji. Rzecznik przekazał właśnie pilną wiadomość na jego temat.

Polacy mogli zaobserwować w ciągu ostatniej doby coś, co jest wstrząsające i niepokojące, a z czego każdy powinien sobie zdawać sprawę.

Minister zdrowia pomimo tego, że miał urlop, poczuł się zmuszony, by zacząć działać – nie mógł tego tak zostawić. Co postanowił?

Nagła decyzja ministra zdrowia

Dzisiaj przed południem mogliśmy dowiedzieć się o nowym bilansie dotyczącym zakażeń koronawirusem w naszym kraju.

Oficjalne informacje wskazują na to, że w ciągu ostatniej doby pojawiło się aż 615 nowych przypadków. To liczba rekordowa, nigdy wcześniej nie mieliśmy aż tak dramatycznej sytuacji.

Nie da się ukryć, że już od kilku dni liczba zachorowań znacząco rosła i pojawiły się także nowe ogniska.

Choć Łukasz Szumowski przebywał na urlopie i korzystał ze słonecznej pogody, postanowił porzucić swoje plany i zrezygnować z wypoczynku. Wraca do pracy, o czym poinformowali dziennikarze WP, ponieważ sytuacja tego wymaga.

„Minister Łukasz Szumowski z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi” – przekazuje dziennikarzom WP rzecznik ministra.

Ponadto Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zapowiedział, że już w dniu jutrzejszym Łukasz Szumowski będzie na spotkaniu z przedstawicielami sztabu i instytucjami, zajmującymi się walką z koronawirusem.

Źródło: Fakt