in

Przywieźli mu stos starych kamieni i rozładowali na jego podwórko. Powód? Absolutnie genialny!

Jak każdy z nas wie, natura może zapierać dech w piersiach. Potrafi ona w magiczny sposób tworzyć niepowtarzalne piękno. Johnny Clasper wie wszystko o naturalnym pięknie, szczególnie gdy mowa o kamyczkach i kamieniach.

Od dzieciństwa czuł zamiłowanie do garncarstwa, stolarki i metaloplastyki ale swój specjalny talent odkrył dopiero, gdy zaczął studiować murarstwo w college. Teraz pracując jako kamieniarz, wie, że kamieniarka nie musi być nudna i polegać jedynie na układaniu na sobie kamieni. Zamiast tego, tworzy piękne dzieła sztuki, włączając kształty inspirowane różnorodnymi aspektami natury, takimi jak płynąca woda czy ruch lodowca.

Przewiń dalej, aby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki kamieniarskiej.

Po otrzymaniu stosu kamieni, Johnny, jak przy wielu swoich unikatowych projektach, zaczął od naszkicowania swego pomysłu, stworzenia glinianego projektu i użycia kredy do stworzenia zarysu ułożenia kamieni.
sztuka-kamieniarska1x
Po tygodniu, ułożył więcej kamieni w procesie nazywanym murem bezzaprawowym, gdzie ściany są budowane bez użycia cementu. Zamiast tego, kamienie są układane jeden na drugim.
sztuka-kamieniarska2x
Odnalezienie każdego kamienia odpowiadającego kształtem zakręconemu projektowi, jest dosyć trudnym zadaniem. Johnny opisuje ten proces jako „grzebanie w stercie puzzli bez posiadania pudełka z obrazkiem końcowym”.
sztuka-kamieniarska3x
Ukończony projekt był jeszcze bardziej imponujący z powodu dziury w samym środku ściany. Aby go opisać, Johnny użył starożytnego chińskiego przysłowia: „Osoba, która twierdzi, że coś jest niemożliwe nie powinna przeszkadzać osobie, która właśnie to robi.”
sztuka-kamieniarska4x
Johnny stwierdził, że inspiracją była dla niego przestrzeń kosmiczna. Opisał tę ścianę jako tunel czasoprzestrzenny z kamieniem wyciągniętym z ziemi i rzuconym w próżnię.
sztuka-kamieniarska5x

Kamienie na tej ścieżce mogą wyglądać normalnie na pierwszy rzut oka, ale jej zakręcony kształt jest całkowicie świeży i nowoczesny! Ta ścieżka – zręcznie stworzona przez Johnnego – zakręca idealnie wokół małego stawu i pięknej statuy.
sztuka-kamieniarska6x
Johnny stworzył te schody z wizualnie ciekawej spirali z czerwonej cegły.
sztuka-kamieniarska7x
Zbudował także tę wspaniałą ścianę w Yorkshire, w Wielkiej Brytanii w 2014 roku, nazywając ją „Wyrocznia Zmarszczonej Doliny”.
sztuka-kamieniarska8x
Ta ściana jest częścią większego dziedzińca, projektu inspirowanego pięknem kosmosu. Johhny był zdolny do stworzenia niesamowitego kontrastu między jasnymi kamykami i ciemnoszarym łupkiem.
sztuka-kamieniarska9x
Johnny ukończył to patio w 2014 roku. Wyobraź sobie jak wspaniale wyglądałoby w Twoim ogrodzie. Zauważ, jak mniejsze inkrustowane kamyki wzdłuż większych kamieni sprawiają magiczne wrażenie.
sztuka-kamieniarska10x
Do swoich prac włącza także krajobraz. W tym ogrodzie widzimy kreatywnie murowane suche mury, a także mozaikowe połączenie.
sztuka-kamieniarska11x
„Schody do Nieba” Johnnego były inspirowane ruchem lodowca, ale także zapewniają praktyczną drogę z kamieni prosto do Twojego domu.
sztuka-kamieniarska12x
Ten przepiękny podjazd został sprawnie uwydatniony przez pracę Johnnego. Jego spirala z kamyków rozdziela się na pasma, które przecinają asfalt i owijają się wokół drzew.
sztuka-kamieniarska13x
Ta mozaika jest centralnym punktem podjazdu, gdzie Johnny używa jednego ze swoich ulubionych efektów: stworzenia trójwymiarowego efektu w swoich projektach.
sztuka-kamieniarska14x
Wraz z ogrodami i ścianami, Johnny tworzy mozaikowe prace, takie jak ta zrobiona z łupków i kamyków, którą pokazał na lokalnym pokazie kwiatów.
sztuka-kamieniarska15x
Używając łupków jako „wody”, Johnny stworzył obraz nieruchomego, jednak pięknego wodospadu.
sztuka-kamieniarska16x
Ten facet ma specyficzny talent do używania kamieni oraz jego wyobraźni do stworzenia pięknych, inspirowanych naturą prac artystycznych.
sztuka-kamieniarska17x
Chciałbyś posiadać jeden z takich projektów u siebie w ogródku? Daj nam koniecznie znać w komentarzach! Prosimy o udostępnienie, jeśli spodobały Ci się te jedyne swoim rodzaju dzieła wykonane z kamienia!

Źródło:littlethings / Fotografie:facebook/Johny Clasper, Flickr/warrenski