fot. facebook/Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu
in

Leśnicy osłupieli. Taki widok w środku lasu zaskoczy każdego

W ostatnim czasie leśnicy z Wrocławia postanowili podzielić się szokującym odkryciem. To, co znaleźli w lesie, niemal natychmiast odbiło się głośnym echem w sieci. Trzeba przyznać, że to bardzo niecodzienny widok!

„W sytuacji, gdy myślisz, że w lesie nic już cię nie zaskoczy” – brzmi opis pod zdjęciem.

Szokujący widok

Ludzie bezmyślnie zostawiają w lesie wiele rzeczy. Najczęściej bywają to śmieci, ale zdarzają się też meble itp. Tym razem była to suszarka na ubrania… z suszącą się odzieżą.

„Najnowszy trend – wietrzenie ubrań zapachem lasu” – piszą pracownicy Lasów Państwowych pod zdjęciem

„W lesie jest tak sucho, że pranie schnie na pniu”, „Jest takie powiedzenie, że pranie zawsze na nas czeka, jak widać w lesie też” – dodają zaskoczeni internauci.

Przy zdjęciu pojawił się hashtag #śmieciwlesie.

Wyrzucanie śmieci do lasu może zakończyć się prawdziwą tragedią. Leśnicy alarmują, by przemyśleć swoje zachowanie i dwa razy się zastanowić, zanim zdecydujemy się zostawić po sobie niechciany ślad pośród pięknej przyrody.

„Dzikie wysypiska śmieci są niebezpieczne, ponieważ mogą być źródłem metali ciężkich, które powodują skażenie gleby i wód podziemnych i powierzchniowych. Rozkładające się śmieci mogą być także przyczyną pożaru, ponieważ podczas rozkładu wytwarzają się gazy, które mogą prowadzić do samozapłonu. Uwalniają się też szkodliwe substancje do atmosfery. Sprzyjają rozwojowi bakterii i niebezpiecznych grzybów” – zaznaczają leśnicy.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

autor: ESO