in

Niezaszczepieni nie będą mogli wyjść z domu? „Jak dla mnie, możecie umierać”

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że musieliśmy przyzwyczaić się do nowych zasad. Niektóre z nich okazały się być bardzo radykalne i wywołały oburzenie. Prezydent Filipin Rodrig Duterte przekazał w ostatnim czasie wiadomość, która wstrząsnęła ludźmi z całego świata. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Dla wielu to już przesada!

Prezydent powiedział, że ci, którzy nie zdecydowali się na szczepienie, nie będą mogli wychodzić ze swojego domu. Taka decyzja jest spowodowana tym, że takie osoby „roznoszą wirusa na prawo i lewo”.

„Mówię wam, nie wychodźcie z domów” – zwraca się do niezaszczepionych.

„Jeśli zdecydujesz się na wyjście, poproszę policję, aby sprowadziła cię z powrotem do domu” – ostrzega Duterte, podkreślając przy tym, że bierze za to pełną odpowiedzialność.

„Jeśli chcesz mnie pozwać, śmiało, ale to jest moje polecenie. Biorę za to pełną odpowiedzialność”

Podczas swojej przemowy prezydent stwierdził, że to właśnie przez osoby, które się nie zaszczepiły, pandemia nadal trwa.

„To się nie skończy, jeśli nadal będę ich tolerować” – stwierdza.

Dutere przekazał, że miejscowi funkcjonariusze organów ścigania powinni egzekwować jego dyrektywy. Brak im jednak podstawy prawnej.

Pod koniec przemówienia z ust głowy państwa padły najmocniejsze słowa:

„Jak dla mnie, możecie umierać w każdej, dowolnej chwili” – mówi do niezaszczepionych.

Póki co na Filipinach nie ma kolejnej fali, ale liczba zakażeń nadal rośnie, szczególnie przypadki wariantu Delta.

Filipiny zajmują drugie miejsce w Azji Południowo-wschodniej, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na COVID-19. Do tej pory w tym kraju potwierdzono prawie 1,6 mln przypadków. Zmarło 27,7 tys. osób.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: lifesitenews.com, PAP