in

Oburzająca lekcja religii. Nie do wiary, jakie treści pojawiły się w prezentacji księdza.

Podczas zajęć zdalnych na lekcji religii w liceum w Limanowej (woj. małopolskie) ksiądz przedstawił prezentację, która w momencie wywołała prawdziwą burzę w sieci. Za jej pomocą duchowny chciał przekazać, że „homoseksualizm to choroba”. Podał nawet sposoby jej zwalczania. Screeny slajdów zszokowały tysiące osób.

Oprócz tego duchowny przedstawił w prezentacji grzechy małżeńskie, do których zaliczył antykoncepcję czy też sztuczne zapłodnienie.

Szokująca prezentacja

Ksiądz z Limanowej twierdzi, że „homoseksualizm jest chorobą”, ponieważ wyklucza prokreację. Według slajdów pokazanych na lekcji zdalnej, „sama natura pokazuje, że dwie osoby tej samej płci nie pasują do siebie”. Jakie są przyczyny tej „choroby”? Zdaniem duchownego to zaburzenia hormonalne matki w czasie ciąży lub „uwiedzenie przez dorosłego homoseksualistę”.

Z prezentacji księdza wynika, że stosowanie antykoncepcji jest „sztuczne i wbrew naturze”. Poza tym grzechem jest także sztuczne zapłodnienie, instytucje matki zastępczej oraz zmuszanie do współżycia.

Slajdy z prezentacji zostały opublikowane przez aktywistkę Klaudię Szubert. Przesłał je jeden z uczniów tamtejszego liceum. Aktywistka zwróciła się w tej sprawie do dyrekcji szkoły.

Sprawa ma zostać wyjaśniona, jednak póki co nie są znane szczegóły, a autentyczność prezentacji nie została potwierdzona.

Źródło: o2.pl