in

Szokująca prawda o reklamach kosmetyków do włosów – Zobacz jak okłamują nas w żywe oczy!

Przedstawiciele firmy Suave, która produkuje kosmetyki i produkty higieniczne, stanęli przed dużym problemem: 70–80% ich klientów nie wierzy w reklamę nowych produktów do włosów. Postanowili więc zmienić taktykę i nakręcić reklamę, w której pokażą całą prawdę.

74% kobiet nie wierzy, że ich włosy mogą stać się tak piękne, jak w reklamie. Jest to niekorzystne dla biznesu, prawda jest taka, że ponad połowa nabywców szamponów i odżywek do włosów pozostaje rozczarowana ich użyciem. Gdzie jest obiecany efekt?

Sauve postanowiło wyraźnie pokazać, że to, co jest prezentowane na dużym ekranie, po prostu nie istnieje w naturze.

Kulki styropianowe w fryzurze, aby tworzyły niespotykaną objętość lub długie i piękne pasma na których kładą się modelki tak, aby wszystko wyglądało naturalnie? Tak właśnie działają firmy kosmetyczne, obiecując coś niemożliwego.

Pomaga także nowoczesna technologia. Wystarczy tzw. „green screen” i dwojga panów w zielonych garniturach, którzy wachlują włosy modelki swoimi rożdżkami. Praca marzeń, nie inaczej! Ale oczywiście w prawdziwym życiu wszystko to po prostu nie jest realistyczne.

Dlatego firma Suave zdecydowała pokazać zwykłe kobiety, bez żadnych efektów. Z włosami, które faktycznie można uzyskać za pomocą nowoczesnych kosmetyków. Nie tak spektakularne, ale prawdziwe.