fot. youtube/ A Bus Life Story
in

Kupiła autobus i zamieszkała w nim z czwórką dzieci. Jak wygląda ich życie na kółkach?

Istnieje wiele sposobów na życie – niektórzy preferują tradycyjne domy, inni mieszkania w blokach, a jeszcze inni, jak Victoria i jej czwórka dzieci, wybierają życie w ruchu.

Szkolny autobus jako komfortowe mieszkanie?

Ta niecodzienna rodzina z USA zyskała sławę dzięki swojemu nietypowemu stylowi życia, który dokumentuje na swoim kanale na YouTube i profilach w mediach społecznościowych. Mieszkają w odremontowanym, starym szkolnym autobusie, który nazywają „wabi-sabi”, podróżując po całym kraju.

Victoria nabyła autobus w 2020 roku, a na jego gruntowną renowację wydała ponad 20 000 funtów (około 100 000 złotych). Autobus został wyposażony w panele fotowoltaiczne dla niezależności energetycznej i system monitoringu dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Wnętrze tego ruchomego domu jest niewiarygodnie praktyczne: pięcioosobowa rodzina ma do swojej dyspozycji dwie toalety, dużą lodówkę, telewizor, kilka rozkładanych kanap i łóżka piętrowe dla dzieci. Nie brakuje im również towarzystwa – mają psa i kota. Od początku swojej podróży odwiedzili już ponad 35 stanów i przejechali ponad 30 000 mil (około 48 000 km).

Życie w szkolnym autobusie: Czy było warto?

Victoria jest przekonana, że życie w szkolnym autobusie jest tańsze i bardziej satysfakcjonujące niż tradycyjne opcje. Zachęca innych do wypróbowania tego stylu życia, przynajmniej jako eksperymentu.

Jej utrzymanie opiera się na produkcji i sprzedaży ozdób i ubrań w stylu vintage za pośrednictwem eBay, a także na zasiłkach dla dzieci. Dodatkowo także, dzięki aktywnej obecności w mediach społecznościowych, na przykład na YouTube i Instagramie, gdzie Victoria utrzymuje swoją społeczność na bieżąco z życiem rodziny na drodze.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wygląda życie na kółkach? Zobaczcie z bliska, jak wygląda codzienność tej rodziny – od sypialni po kuchnię. To niesamowite, jak przemienili szkolny autobus w komfortowy dom.  Pamiętajcie – świat jest pełen możliwości, a dom to nie tylko cztery ściany!

Źródłó: edziecko.pl