in

IKEA wycofała popularny produkt. Może być bardzo szkodliwy dla zdrowia – sprawdź, czy masz go w domu.

Na pewno każdy z nas ma w swoim domu coś, co pochodzi z IKEI. Możliwe, że jest to produkt, który został wycofany ze sprzedaży, dlatego warto dowiedzieć się, o czym mowa.

Biuro Prasowe szwedzkiej sieci wystosowało oficjalny komunikat – jeden z produktów może wydzielać związki chemiczne w ilościach, które przekraczają dopuszczone normy. Zostały przeprowadzone badania, po których nie ma już co do tego wątpliwości.

IKEA apeluje, aby wszyscy klienci, którzy zakupili kubek podróżny TROLIGTVIS oznaczony jako Made in India, zaprzestali z niego korzystać.

,,Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity. Wiele lat temu IKEA podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego” – informuje sklep.

Całe szczęście IKEA znalazła rozwiązanie, które pozwoli zrekompensować straty klientów. Z pewnością każdy będzie z niego zadowolony.

Kubek podróżny TROLIGTVIS jest w sprzedaży od października 2019 roku. Klienci, którzy go zakupili, mogą zgłosić się do dowolnego sklepu IKEA, gdzie zostaną im zwrócone pieniądze za jego zakup. Nie trzeba mieć dowodu zakupu, aby otrzymać zwrot.

Podziel się tą ważną informacją ze swoimi znajomymi – niech każdy wie o tym, że ten produkt może być szkodliwy dla zdrowia!

źródło: ikea.pl, Miniaturka: Kazimierz Mendlik / CC BY-SA 3.0