in ,

Polacy używają tego produktu codziennie. Mało kto wie, jak bardzo szkodliwy jest dla zdrowia

Polacy niemal każdego dnia korzystają z kostek rosołowych, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo te produkty są szkodliwe dla naszego zdrowia. Wiele osób, gdy dowiaduje się o ich negatywnym wpływie na zdrowie, rezygnuje z ich używania lub szuka zastępstwa.

Kostki rosołowe mogą przyczynić się do wystąpienia wielu chorób, obniżania płodności czy też niszczenia żołądka. Substancje w nich zawarte nie są dobrze przyjmowane przez nasz organizm, mimo iż potrawy dzięki nim zyskują o wiele lepszy smak.

Niepozorny produkt, który niszczy zdrowie

Produkty, o których mowa są prawdziwymi źródłami chemii. Aż ciężko w to uwierzyć, ile szkodliwych substancji jest zawartych w tej jednej małej kostce. Każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie, musi jak najprędzej z niej zrezygnować.

Po pierwsze kostki rosołowe zawierają mnóstwo soli. Może to doprowadzić do powstania różnych chorób: nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu, zawału, kamicy nerkowej, osteoporozy, raka żołądka, otyłości, astmy, a także demencji.

Oprócz soli w kostce rosołowej możemy znaleźć mnóstwo barwników, polepszaczy smaku i tłuszczy.

Jednym z barwników jest żółty karmel amoniakalny – powoduje nadpobudliwość, uszkodzić nasz żołądek, wątrobę, a nawet obniżyć płodności.

W kostce znajdziemy również olej palmowy, który jest rakotwórczy i podnosi poziom złego choresterolu, dodatkowo jest przyczyną cukrzycy, chorób serca i problemów z płodnością.

Nie można zapomnieć o polepszaczach smaku – E-621, czyli glutaminian sodu przyczynia się do powstania rozdrażnienia, zawrotów głowy czy palpitacji serca. Poza tym znajdziemy również E-631, czyli inozynian disodowy, a także guanylan disodowy E-627, który szczególnie nie jest polecany astmatykom i wrażliwym na aspirynę.

Pomimo tego, że kostka rosołowa przyczynia się do poprawy smaku dań, warto jest z niej zrezygnować i poszukać alternatywy.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło:kobieta.interia.pl